OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

yönetim tabletleri

451769

 

yönetim tabletleri

Alfa Yayınları arasında çıkan ‘Yönetim Tabletleri’ adlı kitabı yönetim konusunda değişik görüşleri toplamanın yanında Koray Tulgar’ın  pratik anlatım biçimiye dikkat çekiyor.

Koray Tulgar’ın ‘ Yönetim tabletleri’ adlı kitabı Strateji, liderlik, satış pazarlama ve rekabet, insan, yönetim ve iletişim,  karlılığın temelleri, Değişim ve Organizasyon ve ceo’lara özel adlı bölümleri bulunuyor. Belirttiğimiz bölümlerde yer alan konulardan kimileri şunlardır: Üç strateji önermesi, Çekirdek yetenek,  Satış sanatı, Bir simitçiden  pazarlama dersleri,Karmaşıklığın maliyeti, Pazarlamanın değişmez 22 kuralı, Gelir yönetiminin temelleri,Benim küçük yönetim ilkelerim,En doğru işe almanın adımları, Kazanan takım olabilmek,Mutlu ömrün 10 sözü,Cenab Şahabeddin’den yöneticilere dersler, Bir işveren ne ister? İnsanları yönetmenin dersleri, İyi yönetim basit kurallara indirgenebilir mi?Bir 21. yüzyıl örgütü nasıl yönetilebilir?

yönetici ve başarı

Koray Tulgar ‘Yönetim Tabletleri’ adlı kitabında konuları daha iyi açıklayabilmek için tarihi  kişiliklerden ve siyasi, bilim insanlarından  tutun da  değişik alanlarda işlerinde başarılı olmuş kişilerin görüşlerinden  örnekler veriyor. Tulgar’ın görüşlerine başvurduğu kişilerden kimileri şunlardır: Doç. Dr. Çetin Kaya, Jack Welch, David Norton,  Tom Peters,Harold Geneem,Wladimir Putin, Peter Krass, Attila, Sun Tzu, Edward N. Hurley, Emerson, Henry Ford, Ray Anderson,  İshak Alaton, Guy Kawasaki, Ezop…

“Bana göre “iş yönetimi” makine değildir. İş yönetimi bir takım insanların ortak bir amaçla bir araya gelerek çalışmalarıdır, birbirlerine yazılar yazmaları değil.  Bir departmanın diğer departmanın neler yaptığını bilmesi gerekir.” (Henry Ford, s.136)

Koray Tulgar ‘Yönetim Tabletleri’ adlı yapıtında sadece başarılı bir yönetici olmak için gerekenleri vermiyor, aynı zamanda yaşamda başarılı olmanıza da yarayacak bilgiler yer alıyor.

Mustafa ASLAN

——————–

Koray Tulgar, Yönetim Tabletleri, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Kasım 2013

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016