OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

varlık dergisi ödülleri açıklandı-2014

IMAG2623 - KopyaVarlık Dergisi Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri sahiplerini buldu.

Varlık Dergisi Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

Kadıköy Belediyesi Şehremaneti Edebiyat Kütüphanesi’nde düzenlenen  törende öykü dalında Nurullah Kuzu’ya, şiir dalında ise Miray Çakıroğlu’na Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri verildi.

Açılış konuşmasını yapan Enver Ercan, Varlık dergisinin Yaşar Nabi tarafından Atatürk devrimlerinin kültürel alandaki eksikliği gidermek için kurulduğunu belirttikten sonra derginin tarihiyle ilgiIMAG2624li bilgi verdi.

Filiz Nayır Deniztekin ise babası Yaşar Nabi Nayır ve Varlık dergisi başta olmak üzere Varlık Yayınları’nın gelişimini anlattı.

Tekin Gönenç, Yaşar Nabi Nayır’ın bugün üzerinde çok konuşulan telih hakları konusundaki duyarlılığına değindi. Yaşar Nabi’nin telif hakları konusunda duyarlı olduğunu, Varlık dergisiyle tanışma serüveniyle birlikte izleyicilerle paylaştı.

Varlık dergisiyle  tanışma serüvenlerini ve Varlık’ın bir okul işlevi gördüğünü Salih Bolat, Küçük İskender, Nalan Barbarosoğlu ve Adnan Binyazar anlattı. Adnan Binyazar, Varlık dergisiyle tanışma serüvenini anlatırken, derginin Türk kültür yaşamına katkılarını da dile getirdi.

IMAG2625 - KopyaToplantıya katılan seçici kurul üyelerinden Feyza Hepçilingirler, Nursel Duruel ve Metin Cengiz seçici kurul çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Şiirlerin seçilmesi konusundaki çalışmaları Metin Cengiz, öykü seçici kurulunun çalışmalarını ise Feyza Hepçilingirler ve Nursel Duruel dinleyicilere  özetlediler.

Toplantıya  Doğan Hızlan ve Haydar Ergülen özür bildirerek katılamadı. Haydar Ergülen’in gönderdiği iletiyi Enver Ercan okudu.

Toplantıya Hüseyin Alemdar, Mustafa Aslan, Feridun  Andaç, Mustafa Yılmaz, Filiz Elasu, Dilruba Nuray Erenler… katılanlar arasındaydı. Ayrıca il dışından gelerek toplantıya katılanlar  ise bu güne ayrı bir renk kattılar.

 

Okulbiltv – Kültür Sanat Servisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016