OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

TOZUN AŞKI

TOZUN AŞKI

Rabia Christine Brodbeck’in Tozun Aşkı (Aşk İçinde Bir Miraç Yolculuğu) adlı yapıtı Mona Yooooooooayınları arasında okura sunuluyor.

“Allah’ın aşkına mazhar olabilmenin ilahi şartı başkalarına şartlar öne sürmekten, hesaplamalar yapmaktan, yapılan işlerden çıkar devşirmek derdinde olmaktan ve rıza-yı Bari’den gayri maksatlar gütmekten kaçınmaktır.” (s. 233)

 

Rabia Christine Brodbeck’in Tozun Aşkı (Aşk İçinde Bir Miraç Yolculuğu) adlı  adlı yapıtında yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor: Takdim, Bilinmek Muradı, Emanet, Ümmet-i Muhammed, Mescid-i Aksa, Tevazu İlmin Meyvesidir, Tozun Aşkı, Secde Hayatının İlham Kaynağıdır, Şeytan’da Aşk Yoktur, Peygamber Efendimiz (s.a.v) Şeriatın Sultanıdır, Miraç Namazı,En Yüce İbadet Şekli Namazdır, En Büyük Zevkim “Gözümün Nuru Namaz”, Nur-i Muhammedi Her Şeyin Başlangıcıdır, Miraç Gecesi, Miraçta Alınan Nur İle Dünyayı Aydınlatmak, Namazın Bir Rekatı, Miraç ve Kul, Allah’ı Görmek Ahiret Bize Gelir, İnsan Bu Dünyaya Ahirete Dönmek İçin Doğar, İslam Dininin Kaynağı Muhabbettir, Yalnızca Aşk Bizi Aşka Götürür, Adem Peygamber (a.s), Bedr-i Eflak-i Yakin Sensin Ya Habiballah, Mescid-i Nebevi’yi Ziyaret ve  Resul’u Kibariya’ya Atfedilmiş Bazı Naatler.

“Mesele Allah’ı ve Pygamberini bilmek değil, Allah’ı ve Peygamberini tanımak ve sevmektir. Haytlarımız bir yolculuktur, hepimiz bu yolculuğun sonunda bize hayat verene, kainatı Yaratana varacağız.” (s.29)

Tozun Aşkı (Aşk İçinde Bir Miraç Yolculuğu) adlı yapıtında  Rabia Christine Brodbeck Paygamberimiz ve dinimize ilşkin güzel şeyler paylaşıyor bizlerle.

AHMET HANİFİ

…………………

Tozun Aşkı (Aşk İçinde Bir Miraç Yolculuğu), Rabia Christine Brodbeck, I. Basım:Mona Yayınları, İstanbul, Nisan 2017

Updated: 10 Nisan 2017 — 06:19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016