OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

TEKME TOKATLI ŞEHİR REHBERİ

alfffTEKME TOKATLI ŞEHİR REHBERİ

Mevsim Yenice’nin Tekme Tokatlı Şehir Rehberi adlı öykü kitabı Everest Yayınları arasında okura sunuluyor. Kitapta Açık Artırma, Muz ve Kovboylar, Tilkiler Aç mı Kalsın? Durağan Yolcu, Tekme Tokatlı Şehir Rehberi, Böyle, Ya da, Burada Bir Yerde Olmalı, Okyanus Sesi, Yalandan Kim Ölmüş Ltd Şti ve Yer yarıldı İçine Girdi adlı on bir öykü yer alıyor.

KARA MİZAH

Mevsim Yenice’nin Tekme Şehir Rehberi adlı kitabında yer alan öykülerinde kara mizah zaman zaman kendini gösteriyor. Özellikle yapıta adını veren öykü başta olmak üzere Yalandan Kim Ölmüş Ltd Şti, Yer Yarıldı Yerin İçine Girdi, Burada Bir Yerde Olmalı, Ya Da…

Yazar, kitaptaki öykülerinde en ciddi durumlarda bile acı acı gülümsetmeyi başarıyor.

“Müzik dinlemiyordum çünkü şarkılar kaçmamı engelliyordu. Rüzgar tersten esince lağım kokan bu şehirde ilk dayağımı da kaçamayınca yedim. Bir yıl önceydi….” (s.49)

İNSANLAR GEÇİDİ

Mevsim Yenice Tekme Tokatlı Şehir Rehberi adlı kitabında yer alan öykülerinde değişik insan tipleri sunuyor, okura, acı acı gülümseterek de olsa zaman zaman.Tekme Tokatlı Şehir Rehberi adlı yapıtında dayak yemekten zevk alan bir tip karşımıza çıkarken toplu taşım araçlarında yaşadıkları ve oku takıntısıyla bir başka kahraman çıkıyor karşımıza,    Durağan Yolcu adlı öyküde.Yer Yarıldı İçine Girdi’de ise sonradan tanıma fırsatı yakaladığı babasının defin işlemlerini  çalıştığı işyerinden gizlemek için hastalığını uyduran bir başka kişiyle karşılaşıyoruz.

Mevsim Yenice’nin Tekme Tokatlı Şehir Rehberi birbirinden ilginç insan tiplerinin olduğu öyküleri acı acı gülümseyerek okuyabilirsiniz.

MUSTAFA ASLAN

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016