OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

superman kitapları

supermen-olumcul-kopya-194x300 untitledsüperman

superman kitapları

 

Superman çizgi romanları ve filmleriyle dünyada ilgi gören çizgi roman  kahramanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Superman’dan sonra birçok çizgi roman kahramanını saymak olası. Ancak sinemaya uyarlandığında çizgi romanın gerisinde bir ilgiyle karşılananlar olduğunu söylemek çok da abartı sayılmaz.

Superman öyküleri

Çizgi roman ve filmlerinden sonra Superman artık öyküleriyle de dilimizde okura sunuluyor. Artemis Yayınları tarafından okura sunulan ‘Superman-Ölümcül Kopya,’ ‘ Superman-Uzay Korsanı,’ Superman- Çalınan Super Güçler’… adlı kitaplarda Superman kötülere karşı olmak, iyilik etmek ve kimi üstün özellikleriyle olağan yaşamın içinde, kimileyin uzayın derinliklerinde olağanüstü davranışlar sergiliyor, güçlü ve kötülere karşı.

“Satürn’ün kayalık halkalarında yaptığı yolculuktan ve Neptün’ün kaynar sıvı merkezinden geçtikten sonra, Superman güçten düşmüştü. Plüton hemen önündeydi. Süperman’in hala astronotları kurtaracak vakti vardı ama hiç olmadığı kadar takatsizdi.” (Superman-Uzay Korsanı, s.s.42-43)

Superman ve Süper kız

Superman’ın Batman’la aynı filmde rol alacağı bol bol yazılıp çizildiği şu günlerde Artemis Yayınları’nın okurlara sunduğu ‘Superman-Çalınan Süper Güçler’ adlı yapıtta olağanüstü güçleri Super Kız’la (Supergirl) karşılaşıyoruz.

“Supergirl inledi., hemen zayıf düştü. Kaldırımda çaresizce tökezledi. Bunun tek sebebi bir yabancının elinin ufacık bir kötücül dokunuşuydu. Parazit supergirl’^ün güçlerini emmişti.” (Superman-Çalınan Süper Güçler, s. 37)

Superman’in çizgi roman ve filmlerinden sonra öyküleri de Türkçe’de… Supermanseverlere duyurulur…

 

Mustafa ASLAN

 ———————————–

Superman-Uzay Korsanı, I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul,Temmuz 2013

Superman-Çalınan Süper Güçler,  I.Basım:Artemis Yayınları, İstanbul,Temmuz 2013

Superman-Ölümcül Kopya, I.Basım:Basım:Artemis Yayınları, İstanbul,Temmuz 2013

Updated: 24 Temmuz 2013 — 05:49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016