OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Sıradışı Bir Satış Liderinin Başarı Sırları

Hayır”a Alışın “Evet” İçin Çalışın

 

Mehmet Uluduz’un satış ve pazarlama konusundaki kitabı “Hayır”a Alışın “Evet” İçin Çalışın (Sıradışı Bir Satış Liderinin Başarı Sırları) adlı yapıtı Alfa Yayınları arasında okura sunuldu.

“Hindistan’da satış temsilcilerinin çoğu hanımdı. Ayaklarında ayakkabı yoktu, parmak arsı terlik giymişlerdi. Arkalarında bir sırt çantası, içinde sadece bir tencere, bir de tava öyle gidiyorlardı sunum yapmaya.” (s. 256)

Mehte Uluduz’un “Hayır”a Alışın “Evet” İçin Çalışın adlı kitabındaki bölümlerin adları şöyle sıralanıyor:

15 kez üst üste “Dünya Birincisi”, Tabancadan Tencereye, Berlin Duvar:”Ekmek kapısı”, Fasulyenin:Nimetleri(?),  Daha çok kazanma yolları, “Yardım” istemenin tılsımı, İşi “kartopu gibi” büyütmenin sırrı, Deniz kıyısında “bağırarak” koşmak, Hedefe ulaşmak için… “Yeni sayfa hayal kırıklığı, Hayal kırıklığı neler öğrettti? Tekrar Almanya … Tekrar Türkiye… Tekrar? “Açık kapı” stratejisi,  Telefon her saat açık, Aile gibi, “Cesaret” ve “heyecan” aşılayarak, Her gün “başka ” yerde, “Birincilik” yolu, “Kültür farkı” satışlara nasıl yansıdı? Kışkırtıcı faktör:almanların tutumu, İnsanın işi “çocuğu gibi” olmuşsa.

15 kez üst üste “Dünya Birincisi”, Tabancadan Tencereye, Berlin Duvar:”Ekmek kapısı”, Fasulyenin:Nimetleri(?),  Daha çok kazanma yolları, “Yardım” istemenin tılsımı, İşi “kartopu gibi” büyütmenin sırrı.

BAŞARI İÇİN

Mehmet Uluduz “Hayır”a Alışın “Evet” İçin Çalışın adlı kitabında satışla ilgili sırlarını paylaşıyor. Ancak buradaki paylaşılan görüşleri başka alanlarda da başarının anahtarı olarak söyleyebiliriz. Nasıl mı? Hemen aşağıya alıntıladığım iki tümce size yetrince bilgi vereceğini sanıyorum:

“Mükemmel” bir iş yapmak istiyorsanız.. Yatakytan kalktığınız andan yatıncaya dek zihninizi o iş üzerinde yoğunlaştırabilmelisiniz.” (s.87)

“Hayır”a Alışın “Evet” İçin Çalışın (Sıradışı Bir Satış Liderinin Başarı Sırları) adlı kitapta Mehmet Uluduz deneyimlerini bizlerle paylaşıyor.

Mustafa ASLAN

::::::::::::::::::::::::::::

“Hayır”a Alışın “Evet” İçin Çalışın (Sıradışı Bir Satış Liderinin Başarı Sırları), Mehmet ULUDUZ, Yayına Hazırlayan:Nilgün Uysal, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Şubat 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016