OkulBil TV

Eğitim - haber - Sanat

şifalı bitkiler’le ilgili mustafa aslan’ın yazıları

şifalı bitkiler’le ilgili mustafa aslan’ın yazıları

İnsan sağlığı açısından bitkilerin önemi konusunda her gün piyasayayeni yayınlar çıkıyor. Doç. Dr. Ayşe Emre’nin ‘Şifalı Bitkiler ve Vitaminler’ adlı çalışması Alfa Yayınları tarafınfdan yayınlandı.

Ölçüler yöntemler

Bitkilerden yararlanmak iyi ama ne kadar ve nasıl kullanacağımızı bilmezsek yarar yerine kimileyin zarar da görebiliriz.

Doç.Dr. Ayşe Emre’nin ‘Şifalı Bitkiler ve Vitaminler’ adlı kitapta hangi bitkiden ne ölçüde nasıl kullanacağımız konusu veriliyor. Yani bir bitkiyi kaynatarak ya da haşlayarak mı demleyeceğiz sorularının yanıtnı bulabiliyoruz, bu kitapta. Ayrıca yağların (Uçucu yağlar da dahil) kullanımı konusu da bu bölümde veriliyor.

 

Bitkiler ne işe yarar?

Doç.Dr. Ayşe Emre’nin ‘Şifalı Bitkiler ve Vitaminler’ de bitkilerin kullanım yerlerini belirtiyor. Ağrı dindirmek, soğuk algınlığı, cilt sağlığı, kalbi güçlendirmek,mideyi yatıştırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek… kitaptaki konu başlıklarından birkaçı. ‘

Bitkiler ve ruh sağlığı

Doç.Dr. Ayşe Emre’nin ‘Şifalı Bitkiler ve Vitaminler’ adlı kitabının üzerinde durduğu konulardan birisi de bitki ve ruh sağlığı olarak karşımıza çıkıyor.  Kitap, bu  konuda yararlanılacak bitkilerin adlarının yanı sıra nasıl kullanılacağını da açıklıyor.

 

Doç.Dr. Ayşe Emre’nin ‘Şifalı Bitkiler ve Vitaminler’ adlı kitabı verdiği yararlı bilgilerin yanında  güzel fotoğraflarla  süslü olarak okura sunuluyor.

———————————

Doç.Dr. Ayşe Emre, Şifalı Bitkiler ve Vitaminler, I.Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Mayıs 2012

 

 

 

Updated: 30 Mayıs 2012 — 21:31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016