OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

sessiz çığlık

sessiz çığlık-mustafa aslan

Alfa Yayınları arasında çıkan ‘Sessiz Çığlık’ adlı romanında Osman Aysu istihbarat örgütleri arasındaki çekişmeyi gerilim havası içinde veriyor. Büyük güçlerin dünyayı kontrol etmek için neler yaptığını da görüyoruz, St Petersburg’da yaşanan bir serüvende.

cia ne iş yapar?

‘Sessiz Çığlık’ adlı yapıtında Osman Aysu CIA , MİT ve Rus isttiabarat örgütleri arasındaki çekişmeyi veriyor. CİA ve MİT arasındaki çekişmeden çok CİA ve Rus istihbarat örgütü rasındaki çekişme ağırlık basıyor. Aysu, aslşında CIA’nın ne iş yaptığını açıça veriyor. İstibarat örgütü CIA’nın iç karışıklıklar ve ayaklanmalara destek verdiği Gürcistan örneği üzerinden okura sunuluyorCIA’nın Gürcistan’daki gelişmeleri kontrol altında tutmanın dışında yönlendirme ve belirleyici olma isteği yapıtın bütünlüğü içerisindfe ortaya çıkıyor. Eski bir MİT elemanı olan kahramanımız ise Gücü liderlerden Mashadov’u belirlemek üzre St. Petersburg’a görevli olarak geliyor.

rusya ve st. petersburg

Osman Aysu, Alfa Yayınalrı arasında okrla buluşan  ‘Sessiz Çığlık’ adlı romanında Rustya ve St. Petersburg adlı kentiyle ilgili dikkate değer bilgiler veriyor. Bu bilgiler arasında yalkın zamana ilişikin olduğu gibi geçmiş döneme ilişkin bilgiler de bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016