OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Meraklı şeker alice miranda’nın serüvenleri

 

IMAG2005

meraklı şeker alice miranda’nın serüvenleri

Jacqueline Harvey’in çocuklar için kaleme aldığı ‘Meraklı Şeker Alice Miranda’nın serüvenlerini içeren dört kitap Artemis Yayınları arasında okura sunuldu.
Her kitapta birbiriyle ilintili dört ayrı serüven yer alıyor. Yine her kitabın sonunda ‘Meraklı Şeker Alice Miranda’nın bir sonraki kitapta yer alan serüveni için ip uçları veriliyor.

Jacqueline Harvey’in ‘Meraklı Şeker Alice Miranda Okulda ‘ adlı ilk kitapta kahramanımızın okuldaki serüvenlerini anlatıyor.IMAG2003

Alice Miranda’nın serüvenlerini içeren ikinci yapıtın adı:’Meraklı Şeker Alice Miranda Tatilde.’ Yapıtta Alice Miranda’nın yanı sıra film yıldızı, esrarengiz yabancılar ve huysuz bir midillinin olduğunu belirtmek, bu kitaptaki serüvenin boyutlarını anlatmaya yetiyor, kanımca.

“Alice Miranda tünelin içine koştu ve  birkaç dakika sonra yanında kraliçeyle birlikte geri döndü.” Meraklı Şeker Alice Miranda Tatilde, s.201)

Jacqueline Harvey, ‘Meraklı Şeker Alice Miranda İş Başında’ adlı dizinin üçüncü kitabında anlatılanlar kahramanımızın tatilm sonrası serüvenlerini içeriyor. Tatilden okula dönüş ve komşu okuldaki erkek çocuklarla tiyatro oyunu çalışmaları konu ediliyor. Elbette bu kitapta tanıştırmam gereken başka kahramanlar da var. Ormandaki cadı ve aralarına yeni katılan birisi ve onun annesi bu kitapta yer alan kahramanlardan birkaçı.IMAG2000

IMAG2002

‘Meraklı Şeker Alice Miranda Denizde’ dizinin son kitabı olarak karşımıza çıkıyor.Bu kitapta kahramanımızla kraliyet gemisinde görkemli bir düğün serüveni yaşamaya ne dersiniz?

“Sonra Alice Miranda düşündüklerini arkadaşlarıyla paylaşmaya koyuldu. Eğer mücevherlerin peşindelerse o zaman çalışma odasındaki Fabergé yumurtalarını almadan gemiden ayrılmayacaklardı.” (Alice Miranda denizde, s.288)

Jacqueline Harvey’in çocuklar için yazdığı ‘Meraklı Şeker Alice Miranda’nın birbirinden ilginç dört serüveni sizleri bekliyor.

Mustafa ASLAN

——————-

-Jacqueline Harvey, Meraklı Şeker Alice Miranda Okulda, I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul,  Temmuz 2014

-Jacqueline Harvey, Meraklı Şeker Alice Miranda Tatilde, I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul,  Temmuz 2014

-Jacqueline Harvey, Meraklı Şeker Alice Miranda İş Başında, I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul,  Temmuz 2014

-Jacqueline Harvey, Meraklı Şeker Alice Miranda Denizde, I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul,  Temmuz 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016