OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

sarah kay ile bir yıl

IMAG3134  Sarah Kay ile Bir Yıl

‘Sarah Kay ile Bir Yıl’ çocuklara aylar ve yıl kavramıyla birlikte pek çok etkinliği barındıran bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor.

aylar ve yıl kavramı

‘Sarah Kay ile Bir Yıl’ çocuğa yıl kavramını bir bütünlük içerisinde öğretiyor. En başta yapıt ay’lara dilimlenmiş olarak sunuluyor, çocuğa. Her ay’la ilgili bir tekerlemenin verilmesi bellekte ay kavramının  yer etmesine yarıyor.

Kitap, her ay’ın önemli günlerini veriyor:Anneler Günü, Babalar Günü…  Kimi belirli günlerin ise çocuğun anlayacağı bir şekilde tarihçesi de , bu bilgilere ekleniyor. En son ay  da verildikten sonra çocukta bir yıl kavramı ister istemez oluşuyor.

etkinlikler

‘Sarah Kay ile Bir Yıl’ da çocuğa  ay ve yıl kavramını öğretmesinin yanında bir dizi etkinlik de veriyor. Bu etkinlikler çeşitli adlar altında kitap boyunca okura sunuluuyor. Çocuk bir büyüğüyle birlikte bu etkinlikleri gerçekleştirebilir. Küçüklerin hoşlanabileceği türden çalışmaların özellikle seçildiği görülüyor. Ayrıca yavrunuzu gelecek yıllardaki eğitim öğretim yaşamına destek özellikler taşıyan etkinlikler olduğunu belirtmekte yarar görüyorum.

‘Sarah Kay ile Bir Yıl’  güzel resimlerle bezenmiş eğlenerek öğreten bir kitap.

Mustafa ASLAN

——————-

Sarah Kay ile Bir Yıl, I. Basım: Artemis Çocuk Yayınları, İstanbul, Şubat 2015

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016