OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

MELİH CEVDET ANDAY (Tek Ciltte )

IMAG0271_1MELİH CEVDET ANDAY (Tek Ciltte )

Everest Yayınları’nın başlattığı ve sürdürdüğü “tek ciltte” bir yazarımızın, şairimizin ya da düşün insanımızın yapıtları ve eylemleriyle anlatıldığı serinin yeni yapıtı ‘Melih Cevdet Anday- Dünyada Geçirdim Çocukluğumu’ adını taşıyor.

TEK CİLTTE

Melih Cevdet Anday’ın yaşamının ve yapıtlarının verildiği Sevengül Sönmez ve Yalçın Armağan’ın hazırladığı “Tek ciltte” ‘Melih Cevdet Anday-Dünyada Geçirdim Çocukluğumu’ adlı yapıt Everest Yayınları tarafından okura sunuldu.

Sevengül Sönmez ve Yalçın Armağan’ın hazırladığı “Tek ciltte” ‘Melih Cevdet Anday-Dünyada Geçirdim Çocukluğumu’ adlı yapıtta yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor:

Sunuş, Önsöz yerine, Biyografi, Şiirler, Denemeler, Roman/Raziye, Tiyatro /İçerdekiler, Anılar/Akan Zaman Duran Zaman’dan, Öyküler/Balerina’nın Ölümü’nden, Günlük/Bir Defterden’den, Mektuplar, Gani Girgin yazıları Bibliyografya.

İLK KEZ

Melih Cevdet’in biyografisi ilk kez bu kadar ayrıntılı veriliyor. Yapıtı yayına hazırlayan Sevengül Sönmez ve Yalçın Armağan  epeyce emek vermiş, yapıtın geneline olduğu gibi bu bölüme de. Melih Cevdet Anday’ın ağzından yaşamını kendisi okura anlatma yolunun seçildiği görülüyor. Ailesinden  başlayarak Orhan Veli ve Oktay Rifat’la çıkardıkları Yaprak dergisine ve yakın zaman kadar uzanan bir dilimi yıl yıl  anlatıyor. Elbette bu arada ülkemizdeki gelişmeler ve Anday’ın yapıtlarının ortaya çıkış serüvenleri de veriliyor. Yapıtta yer alan fotoğrafların ve kimi ürünlerin ilk kez bu kitapta yer aldığını belirtmek gerekiyor.

Sevengül Sönmez ve Yalçın Armağan’ın hazırladığı ‘Melih Cevdet Anday- Dünyada Geçirdim Çocukluğumu’ ile Everest Yayınları “tek ciltte” serisine yeni bir yapıt ekliyor. Yapıta emeği geçenlere teşekkürler!

 

MUSTAFA ASLAN


Melih Cevdet Anday- Dünyada Geçirdim Çocukluğumu (Seçki), Hazırlayanlar: Sevengül Sönmez – Yalçın Armağan, I. Basım:Everest Yayınları Tek Ciltte Serisi, İstanbul, Mayıs 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016