OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Melekler

 

 

MELEKLER

Richard Webster’in Melekler adlı yapıtı Mona Yayınları arasında okura sumuldu.

Richard Webster’in Melekler adlı yapıtında yer alan bölüm ve bu bölümlerde yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor:

Melek nedir? -Tarihte melekler, Hıristiyanlıkta melekler, Yahudilikte melekler,Ahir zaman Azizler Kilisesi’nde melekler, İslamiyette melekler,Hinduizm’de melekler,İyi ve kötü melekler, Kaç tane melek vardır? Cennette savaş,

2. bölüm “Melek hiyerarşisi” adını taşıyor. Bu bölümde yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor: İlk üçlü Tanrıya en yakın melekler, Serafilmler,İkinci üçlü:Cennet krallığının liderleri veya soyluları, Hakimiyetler veya dominyonlar, Üçüncü üçlü:Yönetici melekler, Baş melekler neden bu kadar düşük mertebededir?

Koruyucu melekler, Koruyucu meleklerin görevleri nelerdir?  Koruyucu meleğinizle irtibat kurmanın yolları, Koruyucu meleğinizin bir ismi var mı? Koruyucu meleğinizle iletişim kurmanın yolları, Koruyucu meleğinizi yaratmanın yolları, Düşünce biçimini oluşturan faktörler, Yaratma süreci,Bu gerçek mi? Şemhamforas melekleri.

Başmelekler,Michael, Gabriel, Raphael,Uriel, Diğer başmelekler,Anael, Cassiel, Chamuel, Jeremiel, Jophiel, Metaron,Raguel,Raziel,Remiel, Sandalphon, Sariel, Zadkiel.

Özel Melekler Cennetin yedi katı ve melekleri, Gezegen melekleri, Zodyak’ın melekleri, Elementlerin melekleri, Bolluk ve bereketin melekleri, Koruyucu meleğiniz, Şifa melekleri, Enokyan melekleri.

Meleklerle nasıl iletişim kurulur? Melek  farkındalığı nasıl kazanılır? Mektup yazma,Melek günlüğü,Mum meditasyonu,Mutluluk çemberi,Korunma çemberi, Sarkaç aracılığıyla iletişim kurma,Bir melekle yürüyüşe çıkmak.

Meleklerle çalışmak, Melek sunağı,Ritüeller, Yardım ritüelleri, Şifa ritüelleri,Çakralar ve çakra ritüelleri.

Yedi Çakra, Kök çakra,Sakral çakra,Solar pleksus çakrası,Kalp çakrası, Boğaz çakrası,Üçüncü göz çakrası, Tepe çakrası, Çakra iyileştirme ritüeli, Renk ve nefes ritüeli, Üzücü ve trajik olaylar için,Başmelek ve renk meditasyonları, Kristaller ve değerli taşlar.

Melek ziyaretleri-George Washington,Assisli Aziz Francis,Aziz John Bosco, Charles Lindbergh,Martin Luther King Jr. An Cannady.

Sonuç. Yapıt burada bitmiyor Ek A: Sanat edebiyat ve müzikte melek, Ek B: Farklı konularda uzman melekler.

Richard Webster’in Melekler adlı yapıtı meleklerle ilgili bildiğimiz bilgilere yenilerini ekliyor.

 

Mustafa ASLAN

:::::::::::::::::::::::::::::::

Melekler, Richard Webster’, Çeviren:Gözde Damla Yelesev, I. Basım:Mona Yayınları, İstanbul,  Ocak 2018

Meraklısı için melek kitabı:

MELEK FISILTILARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016