OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

MELEK FISILTILARI

20170123_133910MELEK FISILTILARI

Maudy Fowler ve Gail Hunt’un kaleme aldıkları Melek Fısıltıları adlı yapıt Mona Yayınları arasında okura sunuluyor.

“Bu kitap bir anlam üzerine kuruludur. Sizin öykünüzün anlamı nedir?Her birimizin bir öyküsü ve kat ettiği bir yolu var. Karşı karşıya kaldığınız duruma bakın ve öykünüzün anlamını çözümleyin.” (s.213)

YEDİ ÖĞE

Yaşamı güzelleştirmek için hepimizin yakinen bildiği, ancak farkına varamadığımız yedi güzel ilkeyi anlatıyor yazarlarımız, Melek Fısıltıları’nda.

Maudy Fowler ve Gail Hunt’un Melek Fısıltıları adlı kitabında yer alan yedi sihirli ilke şöyle sıralanıyor: sevgi, Onur, Saygı, Sabır, Cesaret, Bağışlama ve İnanç.

Bu yedi öğeyi okuyanlar zaten bunları biliyorduk diyebilir. Bilmek kadar bu ilkeleri yaşamımızda uygulamak önem kazanıyor. Yazarlar Melek Fısıltıları adlı kitapta her öğeyi ayrı ayrı günlük yaşam içinde veriyor. Günlük yaşam içinde olaylarla örnekleyerek anlatıyorlar.

“Ruhani yasanın yedi öğesi gerçekten de yaşamımızı değiştirecektir. Her birimiz yaşamımızı yenilemek için en az bir öğeyi hayatımıza dahil etmeliyiz. Belirli bir öğeye örnek teşkil eden her bir öyküde gördüğünüz gibi, insanlar kendi sahip oldukları öğeye ağırlık vermeli ve…” (s.193)

Maudy Fowler ve Gail Hunt’un kaleme aldıkları Melek Fısıltıları adlı yapıt yaşamımızı güzelleştiren yedi önemli öğeyi günlük yaşam deneyimlerinden hareketle sunuluyor.

MUSTAFA ASLAN

………………………………….

Melek Fısıltıları, Maudy Fowler ve Gail Hunt, Çeviren:Mahmut Kurdoğlu, I. Basım:Mona Yayınları, İstanbul, Ocak 2017

1 Comment

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016