OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

MAX FLASH 1-2

 

 

Max Flash ve çevre sorunları

Max Flash, Jonny Zuckler’in kaleme  aldığı Artemisçocuk Yayınları arasında çıkan günümüzün en çok merak edilen konularını içeren bir kitap. Yapıt altı kitaptan oluşuyor. Bu yazımızda Max Flash’ın ilk iki kitabı üzerinde duracağız.

Max Flash uzaylıların yaşamı ve günümüzle bağlantısnı kuruyor Uzaylı ve Uzay yaşamı hakkında bilgi veren kitap bilim kurgu türünden bir yapıt.Max Flash’ın ilk iki kitabında farklı izlekler olmakla birlikte çevre sorunlarına değiniliyor. Çevre sorunlarının sadece insanları  değil uzaylıları da ilgilendirdiğini anlatıyor.

Küresel ısınma ve ozon tabakası

Ozon tabakasının dünyamız dışındakiler içinde önemli olduğunu görüyoruz. Yapıtta ozon tabakasının delinmesi sonucunda dünyadaki zararlı gazların saldırısına uğrayan bir gezegen söz konusu. Bu gezegene yardımcı olmaya çalışan dünyalı kahramanlarımız ve bunlarla uğraşan başkalarını görüyoruz.Günümüz sorunlarından, çevreci örgütlerin en fazla üzerinde durdukları konulardan küresel ısınma ilk iki kitabın  önemli izleklerinden birisi olarak okurun karşısına çıkıyor.

“İnsanlar küresel ısınma hakkında uyarılıyor ama bunları görmezden gelmeyi tercih ediyor.” (Max Flash -2, s.20)

Uzaylı saldırı ve  istilası

Kitaplarda Uzaylıların dünyaya saldırmaları ve  istila etmeleri gibi bir konuya  yer veriliyor. Bu konunun  daha önce birçok yazar tarafından da işlendiği görülüyor.

Dünyaya saldırmak isteyen uzaylılar olduğu gibi Zokralılar gibi savunacak, bu saldırı ve istilayı önleyecekler de var.

Max Flash çocuklara çevre bilinci vermekle kalmayan aynı zamanda geleceğin dünyası hakkında ip uçları veren bir yapıt.

 

Max Flash, Jonny Zucker, Artemisçocuk Yayınları, İstanbul, I. Basım:Ağustos-2011


Updated: 21 Kasım 2011 — 11:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016