OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Looney Tunes- Hikaye Koleksiyonu


bugs bunnyLOONEY TUNES-HİKAYE KOLEKSİYONU

 

MERHABA BUGGS BUNNY!

Bugs Bunney’i tanımayanınız var mı?

Tanımayan olduğunu sanıyorum! Onun çizgi filmleriyle büyüdük. Benim yaşıtım olup da Bugs Bunny çizgi filmlerini izlemeyen yok gibidir, bunu kesin olarak söyleyebilirim.

‘Looney Tunes, Hikaye Koleksiyonu’ çizgi filmleriyle büyüdüğümüz sevgili dostumuz Bugs Bunny’nin öykülerinden oluşuyor. Yapıtta yer alan öyküleri şöyle sıralayabiliriz: İmparatorun yeni burnu, Kurnaz çakal, Çirkin ördeği ararken, Kırmızı başlıklı tavşan, Üç Huysuz Keçi, Dolunay Kedisi, Yıldızların Savaşı ve Bugs’ın Pırıltılı Hayatı.

BUGS BUNNY’İ NASIL BİLİRSİNİZ?

Bugs Bunny’i çizgi filmlerden tanıyoruz ve onu çok seviyoruz. Söz konusu
öyküleri olunca iş değişiyor mu? Hayır! Bugs Bunny o her zaman (Belki de çizgi filmlerin etkisinden) çocukluğumuzda elde ettiği gönlümüzdeki yerini koruyor. Kahramanımız bilinen öyküler (masallar) içinde günümüzün dünyasında karşımıza çıkıyor ‘Kırmızı Başlıklı Tavşan’ adlı öyküde olduğu gibi.

TweetyTWEETY, DUFFY VE…

Bu kitapta, Bugs Bunny dışındaki kahramanların da yer aldığını belirtmek gerekiyor. Bu kahramanlarımız en az tavşan dostumuz kadar biliniyorlar ve seviliyorlar. Örneğin:Taz, Çirkin Ördek Yavrusu, Kırmızzı Başlıklı Kız, Duffy, Tweety.. Bildiğimiz birçok çizgi film kahramanı da bu kitaptaki öykülerde birbirinden eğlenceli öykülerde karşımıza çıkıyor.

Neşeyle ve ilgile okunuyor, bu güzel öyküler.

Bol resimli kitapta çocukların tatilde sıkılmadan okuyacakları öyküler yer alıyor. İyi okumalar çocuklar!

 

 

MUSTAFA ASLAN

………………………………..

LOONEY TUNES-HİKAYE KOLEKSİYONU, Hikayeler.Chuck Jones, Michael Maltese,Julie McNally, Andrea Pelleschi, Charles Carney, Robert Schechter, Holly Schroeder, I. Basım:Artemis Çocuk Yayınları,İstanbul, Haziran 2016

Updated: 09 Temmuz 2016 — 11:45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016