OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

kalın kitap (ince yazılar)

 

kalın kitap (ince yazılar)-mustafa aslan

Ayça Şen’in ‘Kalın Kitap (İnce Yazılar)’ çeşitli komnularda yazdığı yazılardan oluşuyor. Ancak yazıları her düzeyden kişi rahatlıkla okuyabilir.

günlük dil

Ayça Şen, kitabuında yer alan yazılarda günlük dili kullanıyor. Bu yazılarda Şen kişisel görüşlerini okurla paylaşıyor. Elbette yazarın görüşlerine katılmayanlar da çıkabilir. Az da olsa argonun olanaklarında da yaralanan yazarın akıcı bir anlatımı var. Belki de, bu yazılar, hiç okumayı sevmeyen bir kişiye okumayı sevdirebilecek türden yazılar, bence.

ana yemek değil mi?

Ayça Şen’in Kalın Kitap (İnce Yazıları)ın arka kapak yazısında dikkatimi “Bu kitap ana yemek değildir.” tümcesi dikkatimi çekti. Kitapta yer alan görüşleri elbette yazarın kişisel görüşleri o. Kitap da inceleme araştırma kitabı değil. Ama en azından sizi yeni kitaplar okumaya yöneltecek bir kitap olduğunu söylemek gerekiyor.

 

“Kibele memelerine laf eden dedikoducu kızlarına iki indirsin diye kargasını yollamış gibi görünse de trafik tabelasının üzerinden dönüp çirkin sesiyle yüzüme yüzüme GAAK diyen o kargayı kimin yolladığını ben gayet iyi biliyorum. Zira Kibele iri memeli değil, sadece kiloluydu.” (s.294)

Ayça Şen’den farklı düşünseniz bile sıkılmadan okuyabilceğiniz bir kitap, ‘Kalın Kitap (İnce Yazılar).’

MUSATAFA ASLAN

————————

Ayça Şen, kitap, Kalın Kitap (ince Yazılar), I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul-Temmuz, 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016