OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

insan isterse

 

mustafa aslan

insan isterse

Mümin Sekman’ın Azmin Zaferi Öyküleri dizisinin beşinci kitabı ‘İnsan İsterse ‘ mesleğinde başarılı olmuş kişilerin yaşam öykülerini ve söyleşilerle veriyor.

Mümin Sekman yapıtına aldığı alanında başarılı adlar, “İnsan gerçekten isterse azmin elinden hiç birşey kurtulmaz.” dedirtecek insanlar.

zirveye nasıl çıktılar?

Mümin Sekman’ın ‘İnsan İsterse’ adlı yapıtında topladığı  adları şçyle sıralayabiliriz:Eşref Armağan, Kemal Sunal, Sabri Ülker, Ahmet Ümit, Mehmet Okur, Doğan Cüceloğlu, Mehmet Akif Ersoy, Fatih Terim, Tesla, Mehmet Kuşman…

Mümin Sekman Değişik mesleklerde zirveye çıkmış kişilerin yaşam öyküleriyle birlikte söyleşilerini de sunuyor. Bu öykülerin ortak noktası en zor koşullarda yılmadan uğraşıp başarılı olmaları. Kitap bundan ötesini dile getirerek, bu insanların yaptıkları işlerde zirveye tırmandıklarını gösteriyor.

“O dönem kamyonda uyurdum. Ama  bu macera çok uzun sürmedi. Çünkü köy köy dolaşmaktan sıkıldım. Arkadaşlarımdan ayrı kalmak hoşuma gitmiyordu. Babamla konuştum. O dönem babamın Yalova Adliyesinde bir çay ocağı vardı. Onun da bir elemana ihtiyacı vardı.” (s.s. 79-80)

Mümin Sekman’ın ‘İnsan İsterse’ adlı yapıtı kişisel gelişimden hareketle toplumsal gelişime katkıda bulunabilecek yapıtlardan birisi olarak çıkıyor karşımıza.

Mustafa ASLAN

———————-

Mümin Sekman, İnsan İsterse, I. Basım;Alfa Yayınları, İstanbul, Mart 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016