OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

hayat seni istiyorum

IMAG3387

Hayat Seni istiyorum

Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu’nun ‘Hayat Seni istiyorum’ adlı yapıtı Alfa Yayınları Kişisel Gelişim Dizisi arasından okura sunuldu.

“Keşke daha fazla iyimser olabilsek… Keşke geleceğe dair yargılarımızı daha olumlu olanlardan seçsek…

Çünkü iyimserlik insanı güçlendiren bir yaklaşım.

Elbette iyimserlikten bahsederken körü körüne iyimserlikten bahsetmiyorum.” (s.116)

konu başlıkları

Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu’nun ‘Hayat Seni istiyorum’ adlı yapıtında yer alan konu başlıkları arasında şunları sıralayabiliriz:Üst düzey performans, Duygu+düşünce+davranış+sonuç, Üst düzey performans geliştirme programı, Yaşam enerjisi,  Hayat zordur, önlem, Karmaşadan kaçış,  Nasıl düştün o kutuya? Tükenmişlik, Amaç, Başlangıç zihin, Ne yapacağım? Yargılamak ya da yargılamamak, Enerji yargıyı takip eder, Geçmişi yargılamak, Geleceği yargılamak, Hiç mi yargılamayacağız?  Çözüm odaklı düşünmek, Batan geminin yolcusu olmak, Mavi fil, Bilmiyorum, Çözüm yok, Bakış açını değiştir, Harekete geç! Vazgeçme! Ne yapacağım? Var olmak, Olmak ve yapmak, İki damla yağ, Yeniden karşılaştırma deneyimi, Sadece kendin ol yeter,  Çocukluğum ve ben, Seçimler, kararlar ve fallar, Olumsuz yaşam deneyimi, Hangisi olmak isterdin?

sorun ve fırsat

Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu ‘Hayat Seni istiyorum’ adlı yapıtında yaşamda inatla tutunma yollarını anlatıyor. Uğurlu’nun verdiği birbirinden dikkati çeken bilgiler arasında sorunlarıkarşısında eli kolu bağlı kalmamamyı öneriyor. tersine büyük bir güçle sorunlar üzerine yürümeyi dahası sorunları bir fırsata dönüştürme ya da sounların karşımıza çıkacak bir fırsata dönüştürebileceğimizi belirtiyor.

“Her sorun, aslında bizim gelişmemiz, kendimizi dönüştürmemiz ve hayatımıza yeniden şekil vermemiz için bir fırsattır ve bu fırsatı yakalayabilmek, hatta çözüm üretebilmek için yapmamız gereken bakış açımızı değiştirmektir, o kadar.” (s.152)

Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu’nun ‘Hayat Seni istiyorum’ adlı yapıtı kolay okunan ve etkileyici bir kitap.

Mustafa ASLAN

——————

Hayat Seni istiyorum, Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu, I. Basım:Alfa Yayınları Kişisel Gelişim Dizisi, İstanbul, Nisan 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016