OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Hasan Akarsu’nun Gezi Ve Kitap Yazıları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasan Akarsu’nun Gezi Ve Kitap Yazıları

 

Hasan Akarsu edebiyatımızın çalışkan insanları arasında yer alıyor. Her ne kadar bence, şiirleriyle ön plana çıksa da sanatın çeşitli dallarında verdiği yapıtlarıyla da dikkat çekiyor.

Hasan Akarsu değişik zamanlarda yaptığı gezilerini topladı  Gezelim Dünyayı ve yazar/şair dostlarının yapıtlarını değerlendirdiği Kitapların içinden geçtiğimiz günlerde okurlarıyla buluştu.

 

GEZE GEZE

Hasan Akarsu Gezelim Dünyayı adlı yapıtında yurt içinde ve yurt dışına yaptığı gezilerklerini ve bunlar karşısındaki duygulanımlarını paylaşıyor. Hasan Akarsu ülkemizin Gaziantep,  İstanbul, Sakarya, Bolu vçevresiyle birlikte Yedi Göller çevresine yaptığı gezileri veriyor.

Hasan Akarsu’nun Bolu ve çevresine yaptığı gezinin yarıntılarına gişrecek olursa  Mudurnu, Abant Gölü, Bolu, Sünnet Gölü, Göynük, Kartalkaya Kayak Merkezi…

“Gölcük’ten Göynük’e gşderken koyağın içine saparak, 4 km sonra Sünnet Gölü’ne ulaşıyoruz. Doğa korkunç, uçurumlar ürkütücü. Bu gölün heyelan set gölü olduğunu öğreniyoruz.” (s.19)

Yurtdışındaki gezilerini kapsayan yerler arasındaBulgaristan ve Yunanistan, Orta Avrupa gezisi yer alıyor.

Hasan Akarsu edebiyat dünyamızın yeni yayımlanan yapıtlara karşı en duyarlı yazarlarımızdan biridir. Ona ulaşan kitapları okur ve hemen birşeyler yazar. Kitapların içinden  adlı  son yapıtı bu yazılardan seçtiklerinden oluşuyor.

Akarsu’nun önemseyerek seçtikleri yazarlar/şairler ve yapıtlar arasında Rıfat Ilgaz, Kemal Bilbaşar, Ahmet Telli,Ahmet Yorulmaz, Süreyya Güven, M. Tanju Akerman, Necla Maraşlı, Hıfzı Aksoy, Hüseyin Tuğrul Atasoy, Abuzer Aldoğan, Serhat Kestel,  Mesut Albayrak, Alihaydar Birgör, Metin Soydeveli, Önder Birol Bıyık, M. Fikret Ünlüer, Hakan Sürsal, Hasan Özkılıç, Hasan Hüseyin Yalvaç,Hüseyin Gazi Ekşioğlu, Sevim Hamdi Alp, Süreyya Güven, Aydın Meriç, Hürdoğan Aydoğdu, Hatice Oya Kuzgun,

 

Mustafa ASLAN

::::::::::::::::::::::::::

Değerli okurumuz,

Bu yazı henüz sonlanmadı.

sürüyor..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016