OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

GÜNDÜZ FENERİ-mustafa aslan

 

GÜNDÜZ FENERİ

 

Gündüz Feneri’ Alfa Yayınları arasında çıkan Gündüz Vassaf’la Kürşad Oğuz’un yaptığı   nehir söyleşi kitabının adı.

Kitap, Gündüz Vassaf’ın yaşamı esas alınarak geniş bir yelpazede görüşleri sunuluyor:Amerika’dan AB’ye, Kürtlerden Gülen Cemaatine, internetten 2011 seçimlerine …

 

amerika

 

Gündüz Vassaf Amerika doğumlu ve yaşamının önemli bir bölümü bu ülkede geçiyor. Elbette bu ülkeye ilişkin söyledikleri dikkate değer.  Amerika’da alabildiğine bir yarış olduğunu yapıtın ilk sayfalarında görüyoruz. Ayrıca her şeyin ticari açıdan değerlendirilmesi konusunda belki inanmakta zorluk çekebileceğiniz şeyler de okuyabileceksiniz.

 

scf’den akp’ye

 

Gündüz Vassaf, Türkiye’nişn siyasi durumuyla ilgili yöneltilen birkaç sorunun kesişimi üzerine yaptığı değerlendirmede SCF’den AKP’ye değin uzanan bir çizgide ülkemizdeki siyasi yaşamı değerlendiriyor. Bu değerlendirmesinde Anadolu insanının  politikaya katılımı ve gerçek halk hareketi olması gibi konulara açıklıyor, kendi bakışa açısıyla.

 

din ve cemaatler

 

Gündüz Vassaf’la yapılan söyleşinin ağırlıklı noktasını doğal olarak din ve dini cemaatler konusu oluşturuyor. Vassaf dinin dünyadaki yükseliş nedenlerini verirken dini cemaatleri de gözardı etmiyor. Din ve cemaat yükselişi konusundaki söylediklerini sosyal devletin yok oluşu sonucunda yükselişe geçtiklerine dikkat çekiyor.

—————————————————————————————————————————

 

Gündüz Vassaf, Gündüz Feneri, (Görüşme:Kürşad Oğuz) Alfa Yayınları İstanbul-2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016