OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Gerçeğin Özü

IMAG1542Gerçeğin Özü

Elizabeth Korkmaz’ın ‘ Gerçeğin Özü’ adlı kişisel gelişim kitabı Alfa Yayınları  arasında okurla buluştu.

“Ruhunda güzellik olan insanlar neyin güzel olduğunu görebilir. Çünkü dünya bir aynadır ve herkes kendi yüzünü yansıtır. İki çeşit dua edilir. Birincisinde, bazı isteklerimizin gerçekleşmesi için …” (s.68)

konular

Kendimize pozitif bakmak, Kendimizi tanımak, Bedenimizi tanımak, Kendi mutluluğumuzu yaratmak, Stresle başa çıkmak, Telkinde bulunmak, Gülmek, Affetmek, Kalbimizle konuşmak, Tanrı’yla konuşmak, Enerjiyi kullanmayı öğrenmek, Meditasyon yapmak, Pozitif beslenmek, Biyolojik yaşı önemsememek, Doğadan yararlanmak, Aile olmak, Çevremizdekilere pozitif bakmak, Mütevazi olmak, İş ortamında yaratıcı olmak, Farklı kültürler, evrensel hisler, İçsel barış, Evrensel barış, Mucizelere ulaşmak, Gerçeğin özü.

“Kuralları kendimiz belirliyoruz. erkekler dünyayı yönetirken onları ise eşleri yönetir. Anneden aldıkları bilgi ve eğitimle yetişirler. Sonra eşler devreye girer ve doğrusunu söylemek gerekirse erkekler genelde annelerine benzeyen eşleri tercih ederler. Böylece kendilerini emin ellerde hissederler.” (s.105)

yaşam ve mutluluk

Elizabeth Korkmaz ‘Gerçeğin Özü’ adlı yapıtında yaşam ve mutlu olmak konusunda çeşitli açılardan ve birçok bileşeni bir araya getirerek okura seçenekler sunuyor: Kendini tanımaktan dua etmeğe, çevremize pozitif bakmaktan  mütevazi olmaya … kadar

 

“Gülmenin en iyi ilaç olduğunu ilk kim keşfettiyse muhteşem bir farkındalık yaşamış! Tıp da bunu kanıtlamıştır:Gülmek immunoglobulin antikoru serbest bırakarak bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Tansiyonu düzenler. Tüm hayati organlara masaj yaptığı, sinirleri uyardığı ve kişiyi bütünüyle sakinleştirdiği ortaya çıkmıştır.” (s. 53)

‘Gerçeğin Özü’ adlı yapıtında Elizabeth Korkmaz mutlu olmanın anahtarını sunuyor.

Mustafa ASLAN

————————-

Gerçeğin Özü (Kişisel gelişim), Elizabeth Korkmaz, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Mayıs 2015

Updated: 11 Haziran 2015 — 09:27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016