OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

gençliğe güç

20151222_195716

 

 

gençliğe güç

Paul Harrington’ın ‘Gençliğe Güç’ adlı yapıtı Artemis Yayınları arasında okura sunuldu.
Birçok ünlünün sözlerinin de yer aldığı Harrington yapıtında gençlere başarılı ve mutlu olmanın yolunu  imliyor. yapıtta yer alan konu başlıkları zihinsel güçten sağlığa kadar uzanan geniş bir alana yayılıyor. Yapıtta yer alan kimi konu başlıkları şöyle sıralanıyor: Sır ortaya çıkıyor, sadeleşmiş sır, sır nasıl kullanılır, güçlü yöntemler, paranın sırrı, ilişkilerin sırrı, Düşündüğün şey neydi? Kendini çöp olarak görürsen, sinekleri engelleyemezsin,  Kendi çareni kendin bul, Dünyanın sırrı, Senin sırrın, Hayatın sırrı.

“Hayat başlı başına gözünüz gibi bakmanız gereken bir armağan. Eğer aklını kullanıp kendin, vücudun ve hayatınla ilgili pozitif pozitif düşünceler oluşturmaya başlarsan, hayatın sağlık mutluluk ve bollukla dolu….” (s.124)

aşkı ne uzaklaştırır?

Harrington’ın ‘Gençliğe Güç‘ adlı yapıtında aşktan sağlığa … konularında gençlerle paylaşımlarda bulunuluyor. Yazarın kısa da olsa önemli paylaşımlarından biri aşk konusunu içeriyor. Karşıdaki kişiyle ilişkiler konusunda kendine güven duymanın altı çizilerek, “Eziklik aşkı öldürür” deniyor.

“Yapman gereken: Reddedilmeyi düşünmek yerine, onu sıcakkanlılığınla etkileyeceğini, onun istediğin yönde davranmasını sağlayacağını ve hepsinden de öte kendinin en iyisine layık olduğunu düşünmek.” (s.99)

 ‘Gençliğe Güç’ adlı yapıtında  Paul Harrington yaşamda her açıdan başarılı olmayı, dahası mutlu olmayı gösteren görüşlerini yaptıkları işlerde başarılı olan kişilerin sözleriyle de taçlandırıyor.

Mustafa ASLAN

———————-

Gençliğe Güç (Kişisel gelişim), Paul Harrington, Çevriren:Halil İbrahim Şen, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Kasım 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016