OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

ENID BLYTON’DAN 4 ÇOCUK KİTABI

 

ENID BLYTON’DAN 4 ÇOCUK KİTABI

Enid Blyton’ın Afacan Beşler’inin dört kitabı Artemis Çocuk Yayınları tarafından çocuklara sunuldu. 1968 yılında aramızdan ayrılmasına karşın, en çok okunan çocuk kitabı yazarlaIMAG4018rı arasında yer alan Blyton’un bu yapıtlarında çocuklara yaşamın içinden serüvenler sunuyor.

“Anne olan biten her şeyi hatırlayarak, ‘Timmy ondan önce de tuhaf davranıyordu zaten,’ dedi. ‘Becton’da ir köpek yarışması vardı ve Timmy posterleri görüp içeri girebileceğini sanmış olmalı…’ “(Afacan Beşler Bir Sömestir macerası, s.57)

KİM BU AFACAN BEŞLER?

Afacan Beşler’in üyelerinden birisi Timmy adında sevimli bir köpek olarak karşımıza çıkıyor. Timmy, ne zaman çocukların başı IMAG4019darda kalsa yardımlarına yetişiyor. ‘Afacan Beşler’in öteki üyelerinin adları ise şöyle sıralanıyor: Julian, Dick, Anne ve George.

NEFES KESEN 4 SERÜVEN

Enid Blyton’un dört kitabında dört nefes kesen serüven yer alıyor. Her kitapta yer alan serüvende çocuklara günlük yaşamın içinden örneklerle davranışlar (olumlu/olumsuz) sunuluyor.

“Timmy iki adamın yanına koştu; öyle bir sert sesle hırlıyor, dişlerini öyle bir  gösteriyordIMAG4020u ki iki adam dehşet içinde sindi. Biri tuttuğu aletle Timmy’ye vuracakmış gibi elini kaldırdı.” (s.s. 69-70)

Enid Blyton çocuklara zevkle okuyacaklara nefes nefese okuyacakları Afacan Beşler dizisinde yer alan serüvenlerin olduğu dört kitap sunuyor.

MUSTAFA ASLAN

…………………………..

1-Afacan Beşler Bir Sömestir Macerası, Enid Blyton, Çeviren:Bİlge Gündüz, Çizimler:Jamie Littler, Artemis Çocuk yayınları, İstanbul, Temmuz 2016

2-Tembel Bir Öğleden Sonra, Enid Blyton, Çeviren:Bİlge Gündüz, Çizimler:Jamie Littler, Artemis Çocuk Yayınları, İstanbul, Temmuz 2016

3-Afacan Beşler’in Kafası Karışıyor, Enid Blyton, Çeviren:Bİlge Gündüz, Çizimler:Jamie Littler, Artemis Çocuk Yayınları, İstanbul, Temmuz 2016

4-George’un Saçı Fazla Uzun, Enid Blyton, Çeviren:Bİlge Gündüz, Çizimler:Jamie Littler, Artemis Çocuk Yayınları, İstanbul, Temmuz 2016

 

Updated: 29 Temmuz 2016 — 14:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016