OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Edebiyat Nöbeti Dergisinde Bedri Koraman

IMAG3690

 

Edebiyat Nöbeti Dergisinde Bedri Koraman

Samsun -Bafra’da iki ayda bir yayımlanacak ‘Edebiyat Nöbeti’ adlı kültür-sanat ve edebiyat dergisi yayın hayatına başladı.

İki ayda bir yayımlanan ‘Edebiyat Nöbeti ‘ dergisinin bu sayısında Celal Karaca’nın Bedri Koraman’la yaptığı güzel bir söyleşi yer alıyor.

Celal Karaca’nın Bedri Koraman’la yaptığı söyleşi de genel sanat sorunlarına bağlı olarak  karikatür sanatı hakkında bilgi alıyoruz.

Karikatür bir saldırı sanatıdır. Bir karikatüristler çizdiklerimizle politik tavrımızı ortaya koyarız. bunun için bizim sanatımız hırpalayıcıdır. Böyle hırpalayıcı bir iş yaptığımız için, hedefimizdeki kişi, sınıf zümre ya da kurumlar aleyhinde pırıltılı şeyler yaparız… ” (Edebiyat Nöbeti dergisi, Celal Karaca:Bedri Koraman’la Söyleşi, s. 47)

Edebiyat Nöbeti’nde dikkat çeken kimi  ürünler arasında Semrin Şahin-Sahi adım neydi? Aydoğan Yavaşlı- Sivas Gerçeği Nedir, Ne Değildir? Erdoğan Kurt-Büyük Ev, Nilüfer Altunkaya – (Nazlı Karabıyıkoğlu) Olivya Çıkmazı, Kamil Dikmen-Bebek, İsmail Biçer- Ö. Mert, M. Uğur Şahinol-Şiirden Önce, Fatma Şener Dursun-Zeytin Ağacım, Ali Ekber Ateş-Vedat Günyol, Fatma Hatun Esen- Madem Mahzen Viran, Sadık Akbayır-Samsun Dergileri:Kuzeysu, Onur Çalı-Bugün 23 Nisan…   yer alıyor.

Edebiyat Nöbeti dergisine hoş geldin diyor ve uzun ömürler diliyorum.

okulbiltv sanat servisi-Mustafa ASLAN

———————

Edebiyat Nöbeti dergisi iletişim:

P.K. 39 Bafra/Samsun

Tel:0536 747 15 31

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016