OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Dudullu Postası

Dudullu Postası

Mizah yazılarından oluşan Serkan Yılmaz’ın Dudullu Postası  adlı yapıtı Alfa Yayınları Çizgi Roman dizisinden okurlara sunuldu.

Her ne kadar yapıtın yazarı Serkan Yılmaz olsa da günlük Dudullu Postası adlı gazetemizin yazarı gurme, aydın idealist sanatçı bir duayen olarak tanımlanan köşe yazarı Asım Velioğlu’dur.

PENGUEN DERGİSİ’NDEN…

Dudullu  Postası, 2008 yılının başından itibaren, Penguen dergisinde 8 yıl yayımlandı. Ortaya çıkan kitap ise bu yazılardan seçmelerden oluşuyor.

Dudullu gazetesi köşe yazar Asım Velioğlu ile ilgili size bir sır vereyim, vebali söyleyenin boynuna kafasına aldığı darbeler nedeniyle mantıklı düşünemediği söyleniyor, hatta yazılıyor.

DUAYEN BİR KÖŞE YAZARINDAN İNCİLER

Alfa Yayınları çizgi roman dizisinden okura sunulan Dudullu Postası adlı yapıt kafasına aldığı ağır darbeler sonucunda hafifleyerek mantıklı düşünme yetisini yitiren ve çok aradığı halde bulamayan Asım Velioğlu adlı köşe yazarının yazılarından oluşuyor. Her yazı bir başka güzel ve çizgilerle de desteklendiği için kolay kolay elinizden bırakamayacağınız bir kitap olduğunu söylemek gerekiyor.

MİZAH MİRASI

Ülkemiz aslında mizah açısından bulunmaz bir yer olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Gelenek olarak da mizah ve hicvin kökleri de oldukça derinlere dayanıyor.

Serkan Yılmaz da kökü derinlere dayanan mizahımızın bir mirasçısı olarak okurlarımıza oldukça güzel örnekler sunuyor.

SEVİYELİ BİR ÇALIŞMA

Serkan Yılmaz’ın Dudullu Postası adlı yapıttaki mizahın seviyeli olduğunu söylemeliyim. Genellikle sulu ve elden aşağı esprilerin mizah sanıldığı bir ortamda iyi bir örnekle karşılaşmak mutlandırdı, beni.

Dudullu Postası adlı çalışmasıyla seviyeli bir mizah ürünü sunun Serkan Yılmaz’ın ailenizin bütün bireyleri tarafından okunmasını amaçladığı görülüyor.

Yeni çalışmalarını bekliyoruz Serkan Yılmaz’ın.

Mustafa ASLAN

::::::::::::::::::::::::::::::::

Dudullu Postası (Çizgi  Roman/Mizah), Serkan Yılmaz, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Temmuz 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016