OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

detoksu keşfet/mustafa aslan

 

 

 

detoksu keşfet/mustafa aslan

Prof. Dr. Med. Hüseyin Nazlıkul’un  ‘Detoksu Keşfet’ adlı yapıtı Alfa Yayınları arasında okurla buluştu. Kitapta, vücudu arındırma işleminden birçok terapiye değin  sağlıklı yaşam için  gerekli bilgiler okura sunuluyor.

sağlıklı yaşam

Prof. Dr. Med. Hüseyin Nazlıkul’un  ‘Detoksu Keşfet’ adlı kitabında sadece vücudu arındırnma işleminin nasıl yapılacağını vermiyor. Bir ömür boyu sağlıklı yaşam için gereken kimi bilgileri okurla paylaşıyor. Örneğin hipnozun kimlere uygulanamayacağına ilişikin Nazlıkul şöyle diyor: “Bazı şizofreni, paranoya, manik depresif denen psikotik rahatsızlıklarad, psikotiklik sınırında olmayı belirten borderline vakalarındaobsessif-kompılsif (takıntılı kişilik) ve narsist kişilik bozukluklarında kullanılmaz.” (s.269)

doğru bilinen yanlışlar

Prof. Dr. Med. Hüseyin Nazlıkul yapıtında kimi doğru bilinen yanlışları da veriyor. Hemen birkaç örnek verelim et ve peynirle ilgili söylenenler ya da bronzlaşma ile ilgili söylenenlerin yanlışlığının altını çiziyor. Nasıl mı? Hemen Nazlıkul’un verdiği bilgilerden aktaralım:

“Yanlış Güneşte bronzlaşmak sağlık açısından yararlıdır.”

Yanlış Bronzlaşmak güneşin zararlı etkisinden kurtulmayı sağlar.

Yanlış Bulutlu bir günde güneşte yanmak mümkün değildir.” (s.172)”

 

Hüseyin Nazlıkul’un ‘Detoks’u Keşfet’ adlı kitabında sadece detoks konusu değil, diyetten, suya, uykuya, şifalı otlara kadar sağlığımızı yakından ilgilendiren birçok konuya değiniliyor.

——————————————

Prof. Dr. med. Hüseyin Nazlıkul, Detoksu Keşfet, 1. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Eylül-2012

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016