OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

CİNAYET SINIFI BAŞKANI

20170728_165423CİNAYET SINIFI BAŞKANI

Ayşe Erbulak’ın Cinayet Sınıfı Başkanı adlı polisiye romanı Mona Yayınları arasında okura ulaştırıldı.

Ayşe Erbulak’ın daha önce Çok Şekerli Ölüm, Limoni Ölüm, Ödüllü Ölüm, Dokuz Oda Cinayetleri ve Anne Bak Kim Geldi? adlı kitapları yayımlandı.

İstanbul doğumlu Ayşe Erbulak “Erbulak Oyunculuk Yazarlık Evi ve Ajans Ayşe Erbulak” ın kurucusu ve yöneticisidir, bugün.

AİLE ÇOCUĞU DİNLEMELİ

Ayşe Erbulak’ın Cinayet Sınıfı Başkanı adlı polisiye romanında çocuk ve aile ilişkilerine de değiniyor. Bu konuda çocukların mutlaka dinlenilmesi gerektiği, kimi itirazlarının üzerinde durulması gerektiğinin altı çiziliyor.

Yapıtında Ayşe Erbulak Ela adlı kahramanının çocukluğunu anlattığı bölümde babasına söylediği kimi durumlara kulak tıkanmasının yaşamda nasıl sorunlar ortaya çıkardığı anlatılıyor.

İSTANBUL- ADANA

Ayşe Erbulak’ın Cinayet Sınıfı Başkanı adlı yapıtında ağırlıklı uzam olarak İstanbul ve Adana çıkıyor karşımıza. Kahramanlarımız İstanbul’da Gastronomi bölümü öğrencileri yola Sabiha Gökçen Havaalanından Adana’ya uçuyorlar. Adana ise eski konağıyla romanda yerini bulan  Karasukabaklar köyü ve Seyhan Nehri öne çıkıyor.

Ayşe Erbulak, İstanbul ve Adana’nın  kılcal damarlarında yemeklerin bugusunu duyumsatıyor, zevkle okunan polisiye romanı Cinayet Sınıfı Başkanı’nda.

 

MUSTAFA ASLAN

:::::::::::::::::::::::::::::::::

Cinayet Sınıfı Başkanı (ROMAN),Ayşe Erbulak, I. Basım: Mona Yayınları, İstanbul, Temmuz 2017

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016