OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

CEDRİC VE ÇİZGİ ROMANLAR

20161017_113932
CEDRİC VE ÇİZGİ ROMANLAR

Çizgi romanlar yararlı mı zararlı mı? Çizgi romanlar okuma alışkanlığını geliştirir mi? Çizgi roman mı ya da …  Soruları daha da çoğaltabiliriz çizgi romanla ilgili.

ÇİZGİ ROMAN VE OKUMA ALIŞKANLIĞI

Okuma alışkanlığının kazanılmasında birçok kişi çizgi romanın katkısını söyleyebilir. Pek az kişi çizgi romanın onu okumadan uzaklaştırdığını söyleyebilir. Ben bunlara çizgi romanın okumayı sevdirdiğini ekleyebiliri. Okuma alışkanlığının kazanılması yolunda önemli payı olduğunu söyleyebilirim, çizgi romanın.

Bugün, okuma alışkanlığı olan yetişkinler bunu Zağor, Kara Murat, Tarkan, Kızılmaske, Teksas… gibi çizgi roman okumalrına borçlular, bence.

20161017_114222CEDRİC

 

Alfa Yayınları, geçtiğimiz günlerde Cédric’in  dört kitaplık serüvenini okurla paylaştı. Cédric büyük küçük çizgi filmlerini herkesin sevdiği bir kahraman. Öyleyse çocuklara ve yetişkinlere okuma alışkanlığı kazandırma yolunda önemli adımlar attıracağa benziyor.

Alfa yayınları arasında çıkan dört Cédrc kitabının adları şöyle sıralanıyor: Cédric-İlk Dersler, Cédric-Kar Kampı, Cédric-Büyük Risk ve Babam Bir Harika.

Cédric’in çizgi roman olarak aktarılmış serüvenleri çocuk ve gençlere eğitici görevi de üstleniyor. Çünkü bu kitaplardaki serüvenlerde doğa olaylarından insan ilişkilerine kadar uzanan bir alanda eğiticilik görevi görüyor.

 

MUSTAFA ASLAN

 

20161017_11402620161017_114138

…………………….

-Cédric-İlk Dersler, Resim:Laudec, Senaryo:Cauvin,Renk:Leonardo, Çeviren:Zeynep Mertoğlu, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Ekim 2016

-Cédric-Kar Kampı,Resim:Laudec, Senaryo:Cauvin,Renk:Leonardo, Çeviren:Zeynep Mertoğlu, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Ekim 2016

-Cédric-Büyük Risk,Resim:Laudec, Senaryo:Cauvin,Renk:Leonardo, Çeviren:Zeynep Mertoğlu, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Ekim 2016

-Cédric-Babam Bir Harika,Resim:Laudec, Senaryo:Cauvin,Renk:Leonardo, Çeviren:Zeynep Mertoğlu, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Ekim 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016