OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

batman kitapları

 

batman1untitledbatman2

 

batman

çizgi roman tutkusu

Büyük küçük hepimizin bir şekilde çizgi romanla tanışlığımız vardır. Hatta kimilerimiz tanışmışlığın ötesinde bir çizgi roman tutkunu olanlarımız da yok değildir. Çizgi roman kahramanlarının serüvenlerini her hafta beklemek bu tutkunun en önemli göstergesiydi, bence.

çizgi romandan öyküye

Çizgi roman ve film kahramanlarının öykülerini Artemis Yayınları bu kez öykü olarak sunuyor okura. Çizgi romanlarını büyük bir merakla okuduğumuz, filmlerini soluğumuzu tutarak izlediğimiz kahramanların öykü kitaplarını okura sunuyor.

batman öyküleri

Artemis Yayınları serüvenlerini çizgi roman ve filmlerden severek izlediğimiz kahramanlardan Batman’ın bu kez öykülerini okura sunuyor. Yayınevinin yayımladığı  Batman’ın serüvenlerinden oluşan kitaplardan ‘Zehirli Sarmaşık’ın Ölümcül Bahçesi,’ ‘İki -Yüz’ün Çifte Şaşkınlığı,’Deli Şapkacının Film Çılgınlığı’nı sayabiliriz.

nefes kesen öyküler

Batman’ın yayımlanan kitaplarda ayrı ayrı serüvenlerine yer veriliyor. Her kitap baştan sona heyecan dolu bir öyküden oluşuyor. Batman kötülere karşı amansız bir savaşım veriyor. Bu sandığımız kadar kolay olmuyor, çünkü Batman’ın karşısındakiler de oldukça güçlü ve yetenekli olduğunu görüyoruz. Yerine göre onun gibi bir güçlü kişi olmanın yanı sıra bir bitki de olabiliyor ’Zehirli Sarmaşık’ın Ölümcül Bahçesi’nde olduğu gibi.

“İki-Yüz kumandanın düğmesine basma üzereyken Bruce dönüp kapsülü attı. Kapsül doğruca İki – Yüz’le adamlarının altındaki kazanın içine düştü. Kapsülün içinde ufak, plastik bir patlayıcı vardı.” (Batman, İki-Yüz’ün Çifte şaşkınlığı, s.35)

Yakın zamana kadar çizgi roman ve filmlerini izlediğimiz Batman’ın yine heyecan dolu serüvenleri bu kez öyküleri güzel resimler eşliğinde okura sunuluyor. Meraklılarına …

Mustafa ASLAN

—————————-

-Batman-Zehirli Sarmaşık’ın Ölümcül Bahçesi’nde, I.Basım: Artemis Yayınları, İstanbul, Temmuz 2013

-Batman, İki -Yüz’ün Çifte Şaşkınlığı, I.Basım: Artemis Yayınları, İstanbul, Temmuz 2013

-Batman, Deli Şapkacının Film Çılgınlığı, I.Basım: Artemis Yayınları, İstanbul, Temmuz 2013

Updated: 22 Temmuz 2013 — 23:28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016