OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

haber-Bakan Dinçer:”Öğretmenler üç ay tatil yapmayacaklar” dedi. Şubat ayında özür grubu bile tayin isteyemeyecek

Öğretmenler her yıl en az bir ay süre ile eğitime tabii tutulacak

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, TRT  Haber’de yaptığı açıklamada öğretmenlerin tatil ve eğitimi ile ilgili konularda açıklamalrda bulundu.

Dinçer konuşmasında, “Ben en az 3 yılda bir bu öğretmenlerimizin hem kendi mesleki alanlarındaki gelişmeleri, hem dünyadaki ve ülkemizdeki değişme ve gelişmeleri ve nihayet bizim müfredatta yapacağımız değişme ve gelişmeleri, teknolojik değişme ve gelişmeleri, hem de kendi bulundukları çevre ile ilgili ve mesleki formasyonları ile alakalı eğitime tabi tutulmaları gerektiğini düşünüyorum” diye belirtti.

 

Öğretmenin tatil süresi kısalıyor

 

Öğretmenlerin performansını tesbit etmeyeceklerini belirten, Milli Eğitim Bakanı Dinçer performans kavramının yanlış bir kavram olduğunu belirtti. Dinçer konuşmasını şöyle sürdürdü: ”  Öğretmenin mevcut başarısını tespit ettikten sonra, o alandaki ideal yapıyı göreceğiz, aradaki mesafeyi kapatacak bir eğitim programı mutlaka düzenleyeceğiz. Yaz aylarında öğretmenlerimiz üç ay boyunca tatil yapmayacaklar. Eğer saygınlık kazanacaksak, bunun da böyle olması gerektiğini onlar da kabullenmeliler.Herkesi kendi ilinde, kendi ilçesinde, az önce bahsettiğim gündemle yapacağız.”

Ek ders

Bakan Dinçer öğretmen olmayan hiç kimseye ek ders ödenmeyeceğini belirtti. Özetle Dinçer, “Öğretmen olmayan hiç kimse ek ders ücreti almayacak, sadece öğretmenlerimiz alacak” dedi.

 

 

Şubat ayında özür grubuna bile tayin yok

 

Dönem ortasında yapılan tayinlerde öğrencilerin mağdur olduklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Öğretmenlerimiz niçin Şubat’ta özür grubuna dayalı olarak tayin talep ediyorlar. Gelin hep birlikte kısmen de fedakarlık yaparak, bu ülkenin bütün çocuklarına kendi çocuğumuz için istediğimiz hakları ve fırsatları verelim.  Bu yüzden de bu talepte bulunacak arkadaşlarımızın 3 ay daha sabretmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

 

 

Updated: 20 Eylül 2011 — 18:44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016