OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

arada aşk var

IMAG1475

 

arada aşk var

‘Arada Aşk Var’ Feyza Hepçilingiler’in ağırlıklı olarak kadın erkek ilişkilerini irdelediği öykülerden oluşan bir öykü kitabı.

aşk

‘Arada Aşk Var’ adını taşıyan öykü kitabında Feyza Hepçilingiler’in irdelediği izleklerden birisi de aşktır. Yazar buradan da sözü insan (kadın-erkek) ilşkilerine getiriyor. Öykülerde sevip de evlenemeyen olduğu gibi, yasak aşk yaşayanların yanı sıra sevip de evlenenlerle de karşılaşıyoruz. Evlilikle  aşkın geldiği son durumu göstermesi açısından dikkat çeken öyküler yer alıyor.

ayvalık

‘Arada Aşk Var’ da  Feyza Hepçilingiler yaşadığı yerlerden görünümler aktarıyor. Yapıtın ağırlıklı uzamı da olan Ayvalık yazarın aktardığı önemli yerlerden birisi olarak okurun karşısına çıkıyor.

Yazar Ayvalık’la ilgili bilgiler veriyor, öykülerinde. Kimi zaman Ayvalık’a yakın yerleşim yerlerinin adlarını öğreniyoruz. Kimi zaman burada kutlanan Kabotaj Bayramı ya da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi önemli günleri öğreniyoruz.

Yazarın Ayvalık’la ilgili olarak öykülerinde, ağırlıklı olanı geçim kaynağı olarak zeytin ve zeytincilikle olan bilgilerdir.

Feyza Hepçilingirler’in ‘Arada Aşk Var’ adlı yapıtında yer alan, zevkle okunan öykülerinde insana dair durumlar anlatılıyor.

Mustafa ASLAN

———————

Feyza Hepçilingirler, Arada Aşk Var, I. Basım:Everest Yayınları, İstanbul, Nisan 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016