OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

Anthony Horowitz’den 4 kitap

 

alex

Anthony Horowitz’den 4 kitap

Anthony Howortiz’in yazdığı   “Dünyayı Kurtaran Genç Adam” adlı dizisinden  ‘Beyaz  Doruk,’ ”Kartal Darbesi,’ ‘İskelet Anahtar’ ve ‘Şimşekkıran’ adlı yapıtları Artemis Yayınları arasında okura ulaştırıldı.

dünya ve tehlike

Anthony Howortiz’in “Dünyzyı Kurtaran Genç Adam” adlı dizisinde yer alan kitaplarda dünyayı kötülerden ve kötülüklerden koruyan genç adam olarak karşımıza Alex Rider çıkıyor. Yaza, dünyanın genç kurtarıcısı Alex Rider sayesinde okura heyecanlı dakikalar yaşatıyor.
alex1“Alex iki CİA ajanının başına ne geldiğini şimdi  anladı ve midesi bulanmaya başladı. Tek istediği  buradan uzaklaşmaktı. Sadece suyun

içinden değil ülkeden de çıkmak istiyordu.” (İskelet Anahtar, s.180)

ajanların dünyası

Anthony Horowitz’in kaleme aldığı  “Dünyayı Kurtaran Genç Adam” adlı dizisinin kahramanı Alex Rider’in serüvenlerinin yer aldığı yapıtlarında ajanların gizli dünyasının yer aldığı görülüyor. Nükleer bomba, suikastler ve Fransız Alpleri’nden dünyanın değişik bölgelerinde okura sunulan serüvenler yer alıyor.
kartal darbesi

“Uçak düştükten hemen sonra görmüştü binayı. Şehir altında üç boyutlu bir harita gibi uzanırken onu bulmak kolay değildi. Diğer taraftan bütün hayatı Batı Londra’da geçmiş ve müzeyi pek çok kez ziyaret etmişti.” (Şimşekkıran, s. 200)

Anthony Horowitz’in  “Dünyayı Kurtaran Genç Adam” dizisinden  ‘Beyaz  Doruk, ”Kartal Darbesi,’ ‘İskelet Anahtar’ ve ‘Şimşekkıran’ adlı yapıtları okura eğlenceli ve heyecan dolu  dakikalar geçirtebilen dört kitap olarak okurun karşısına çıkıyor.

Mustafa ASLAN

—————————

-Anthony Horowitz  Dünyayı Kurtaran Genç Adam dizisi  Beyaz  Doruk,  I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul, Temmuz 2014

-Anthony Horowitz  Dünyayı Kurtaran Genç Adam dizisi, Şimşekkıran,  I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul, Temmuz 2014

-Anthony Horowitz  Dünyayı Kurtaran Genç Adam dizisi, Kartal Darbesi,  I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul, Temmuz 2014

-Anthony Horowitz  Dünyayı Kurtaran Genç Adam dizisi,İskelet Anahtar,  I. Basım:Artemis Yayınları, İstanbul, Temmuz 2014

Updated: 23 Temmuz 2014 — 11:24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016