OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

müzik kitapları

IMAG2115
IMAG2117Müzik Kitapları

Alfa Yayınları üç yeni müzik kitabı yayınladı:’Kolay Gitar,’ ‘Kolay Piyano parçaları’ ve Kolay Piyano Klasikleri.’ Her üç yapıt da müzik alanında gitar ve piyano öğrenmeye  yeni başlayanlar için yararlı olacak özellikler taşıyor.

‘Kolay Gitar’ gitar öğrenmeye başlayanlar için müzik aletinin seçiminden tutun da  hemen herşeyine kadar bilgi veriyor.” İlk başlayan kişi nasıl bir gitar alması gerekiyor?” sorusunun yanıtını bu kitapta bulabilirsiniz. Ayrıca kolay çalınabilecek parçalar yer alıyor. Bu parçaları verilen internet adresinden dinlayabileceğiniz verilen bilgiler arasında yer alıyor.

“Yeni parçalar öğrenebilmek için müziği okumak önemlidir. Gitar müziğinde bazıları geleneksel sembolleri kullanırkan bazıları da  tabiature veya  tab adı verilen sistem kullanılır. Çoğu gitarist ikisini de kullanır.” (Kolay Gitar, s.30)

IMAG2116 Kolay Piyano Parçaları’ ve Kolay Piyano Klasikleri’ birkaç açıdan önem taşıyan bir kitap olarak karşımıza çıkıyor. Piyanoyu yeni öğrenenlere  seri bir şekilde  çalabileceği parçaların olduğu görülüyor.

Gerek piyano kitapları gerekse ‘Kolay Gitar’ adlı müzik kitapları  gitar ve piyano öğrenimini kolaylaştırıcı ve öğrenmeyi hızlandırıcı kitaplar olarak çıkıyor karşımıza.

Mustafa ASLAN

———————-

1-Minna Lacey, Kolay Gitar, Çevriren:Eray Aytimur,I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Ağustos 2014

2-Antony Marks, Kolay Piyano Parçaları, Çevriren:Eray Aytimur,I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Ağustos 2014

3-Antony Marks, Kolay Piyano Klasikleri, Çevriren:Eray Aytimur,I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Ağustos 2014

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016