OkulBil TV

Eğitim - haber - Sanat

afşar timuçin

IMAG3208

Bir Portre Afşar Timuçin

 

Osman Bozkurt’un düşün ve edebiyat dünyamızın emekçilerinden Afşar Timuçin’le ilgili ‘Bir Portre Afşar Timuçin’ adlı yapıtı Bulut Yayınları tarafından okura ulaştırıldı.

farklı bakışlar

Osman Bozkurt ‘Bir Portre Afşar Timuçin’ adlı yaptında Afşar Timuçin’i çeşitli yönleriyle inceliyor. Osman Bozkurt yaptını oluştururken olabildiğince değişik seslerin yeralmasını yeğlediğinden birçok imzayı yapıtında buluşturuyor.  Ancak değişik açılardan Afşar Timuçin’i anlatmaya yönelik güzel çabalar olarak çıkıyor karşımıza, bunlar.

Afşar Timuçin’e ilişkin farklı bakış açılarını yorumsuz olarak yapıtına aldığı görülüyor. Osman Bozkurt’un ‘Afşar Timuçin ‘ adlı yapıtında değerli düşün ve edebiyat insanıyla ilgili görüşlerine başvurulan kişiler ve yazı başlıkları şöyle sıralanıyor: Afşar Timuçin’in Şiiri Üsütne değiniler- Nuray Gök Aksamaz, Afşar Hoca-Mustafa Aksoy, Kendi Röportajıyla Afşar Timuçin-M. Tanju Akerman, Bir Estetik Öncüsü Olarak Afşar Timuçin-ŞenerAksu, Kocaeli Üniversitesi ve Afşar Hocam- Z. Gönül Balkır, Afşar Timuçin’in Öyküleri-Suat Batur, Felsefeci ve Edeebiyatçı Yönüyle Afşar Timuçin-Nihal Petek Boyacı, Bilim ve Edebiyatın Özgün Emekvereni: Afşar Timuçin-M. Nejat Gacar, Afşar Timuçin’in Felsefe Açısından Edebiyata Bakışı-Mustafa Günay, Çağının Tanığı Bir Aydın Sanatçının Edebiyata Bakışı- Haluk Güriz, Afşar Ağabeyim Göğe Bakıyor – Ahmet İnam,Yere Göğe Sığmaz Afşar Hocam-Deniz İncedayı, Işıldağımdaki Afşar Timuçin-Müslüm Kabadayı, İnsan Yaşamının Bir Yüzü Eylemse, Diğer Yüzü Düşüncedir-Aslı Kayhan, Gönül Gözüyle Afşar Timuçin-Esat Korkmaz, Afşar Timuçin’de Felsefenin Öncelikli Sorunu Olarak Bilgi-Vedat Laba, Gökyüzüne Açılan Pencereler-Özkan Manav,  Sade Bir Aydın:Afşar Timuçin-Esen Özman, Afşar Timuçin ve Işığın Yansıması-Murat Özyüksel, Afşar Hocam’a-İpek Mine Sonakın, Bir İnsan ve Bir Felsefeci-Zeki (Zekeriya) Taş, Yarına Başlamak-Ahmet Telli, Bir Bilgeye-Ercan Tutar,  İnasamna Adanmış Bir Arayış-Sabahat Türer,  Çağdaş Bir İsyan-Afşar Timuçin Şiirir-Fatma Türk Kuşkaya, Afşar Timuçin-Hasan Uçarsu, Afşar Timuçin Hakkında-Metin Ülkü, Afşar Timuçin-Çetin Veysal, Afşar Hocam İyi ki Varsın…-Fatoş Yalçınklaya, Afşar Hocamı Anlamak-Şahin Yazar.

Fotoğraf albümünün ve belgesel (CD) yapıta ayrı bir renk kattığı Osman Bozkurt ‘Bir Portre Afşar Timuçin’ adlı çalışması edebiyatımızınve düşün dünyamızın değerli bir insanı hakkında önemli bilgiler içeren bir kaynak kitap.

Mustafa ASLAN

——————-

Bir Portre Afşar Timuçin+(CD Belgesel), Osman Bozkurt, I.Basım:Bulut Yayınları, İstanbul, Ekim 2014

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016