OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

adım adım hayvanlar

adim-adim-hayvanlar-mustafa aslan

adım adım hayvanlar

‘Adım Adım Hayvanlar’ Antonio Fischetti’nin Büyülü Fener Yayınları tarafından hayvalar dünyasını anlatan bir kitap. Yapıtta hayvaların dünyası çeşitli yönleriyle ele alınıyor.

hayvanlar üzerine narin

‘Adım Adım Hayvanlar’ adlı kitapta hayvanlar çeşitli yönleriyle, kimi zamanda bize ilginç gelebilcek bilgilerle karşılaşıyoruz. Kitapta hayvanlarda sosyal yaşam, sosyal çeşitlilik, aile hayatı, beslenme,  hayvanların iz bırakan hatıraları, hayvanlarda hükmedenler ve hükmedilenler, erkekler ve dişiler, erkeğin yeri, baştan çıkarma yarışı, iletişim becerisi,hayvanlarda kültür,toplu seyahat, herkesin mekanı kendine,kuşların şarkıları, kanatlı topluluklar, kutupların imparatoru, şehirli sığırcıklar…

eğlendirici bilgiler

‘Adım Adım Hayvanlar’adlı kitapta hayvanlarla ilgili eğlenceli bilgilerle dolu. Yazar bunu bir mizah kitabı olsun diye yapmamış, gerçekte böyle. Hayvanlarla ilgili gerçek ama eğlendirici bilgileri bu kitapta bulabiliyoruz.  Hemen birkaç örnek verelim… Bir hayvanın mimar gibi özelliklere sahip olabileceğini düşünebiliyor mususunuz? Sözünü ettğimiz hayvan bir böcek yani termit. Mimar olan termitler hakkında ne biliyorsunuz? Peki hayvanların iletişim sistemleri hakkında neler biliyorsuz? Bu soruların yanıtı ve daga fazlasını bulabileceğiniz bir kitap, bu.

‘Adım Adım Hayvanlar’ herkesin rahatlıkla okuyup anlayabileceği sıkıcı olmayan ama oldukça bilgilendirici bir yapıt.

Mustafa ASLAN

———————————-

Antonio Fischetti, Adım Adım Hayvanlar, Çeviren: Alican Tayla, Büyülü Fener Yayınları, İstanbul, Şubat, 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016