OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

8’DE 8 BAŞARI

20160602_2121528’DE 8 BAŞARI

Richard St. John’un ‘8’de 8 Başarı’ adlı yapıtı Mona Yayınları arasında okura sunuldu. Yapıtta başarılı kişilerin 8 önemli  özelliği üzerinde duruluyor.

8 ÖZELLİK

Yapıtta yer alan bölüm ve konu başlıkları şöyle sıralanıyor:

1-TUTKU

Tutku başlangıç noktasıdır, her alanda büyük insanların epsi yaptığı işe aşık, Başarısız kişiler süper başarılı kişilere dönüşüyor! yeter ki tutkularını bulsunlar, En büyük problem tutkunuzu bulmaktır,Tutkunu bulmak için pek çok yolu araştır,Sana gelen çağrının ortasına düşmek, Kalbini takip et cüzdanını değil, Aşk için yap para zaten gelir,

2-ÇALIŞMAK

Başarılı insanlar çok çalışır, Başarılı insanlar iş kolik değil, iş oyuncusu, Başarılı insanlar çalışarak eğleniyor, Büyük insanlar genelde saatlerce çalışır, Çok çalışmak kazandırır buna güven.

3-ODAKLANMAK

Tek bir şeye odaklan, Geniş bak, sonra odaklan, Dağılma ve odaklan, tek odak, Büyük firmalar odaklanır, Yeteneğini geliştir:Konsantrasyon, Konsantrasyon için dikkat dağıtıcıları yok et, konsantre olmakta zorlanıyor musunuz?

4-ZORLAMAK

Kendini zorla, Utangaçlığı aşmaya zorla, Kendini utangaçlığı aşmaya zorla ama utangaçlığın getirilerini kaybetme, Utangaçlığı aşmak için insanların önünde kendini zorla, Özgüvensizliği aşmaya zorla, Güvensizliğinin tamamını kaybetme, seni büyük başarılara taşıyabilir, Seni zorlayacak bir zorluk bul, Rekabet seni zorlasın, Rahatlık alanının dışına çık, Seni zorlayacak bir işkenceci ve seni destekleyecek bir akıl hocası bul.

5-FİKİRLER

Fikirler başarıya giden yolu aydınlatır, Herkes iyi fikir bulabilir, Büyük fikirler günlük problemlerden çıkar, Göz-Q, IQ’dan çok daha önemli olabilir, Kulaklar fikir için antendir dinleyin, Soru sormak fikirlere götürür, Bir fikir ödünç al, sonra ondan yeni bir fikir üret, Fikir almak için bağlantılar kurun, Hatalar ve başarısızlıklar büyük fikirlere götürür, Uçup gitmeden önce fikirleri yazın, Büyük bir fikri nasıl buldum.

6-GELİŞTİRME

Geliştirmeye devam et, Yaptığın işte gerçekten iyi ol, Daha iyi, daha iyi, daha iyi yap, En iyisini yapmayı hedefle, Pratik, pratik, pratik, Fazla tekrar başarıyı yaratır,

7-HİZMET

Başkalrına hizmet, Kime hizmet ediyorsun? Hangi değere hizmet ediyorsun? Başkalarına hizmet size neler verir? İnsanlar aslında başkalarına hizmetle zengin oluyor, Zengin olmanın formülü, Kendini unut hizmet ettiklerine odaklan,Diğerinin bakış açısını gör, Hizmet ettiğin kişileri dinle, Büyük bir ego kötü bir hizmetkar olur,

 

8- SEBAT

Sebatkar ol, Zamana sebat et, Bir gecede başarı yoktur, Başarısızlığı aşarken sebat et, Başarısızlık okulun olsun cenazen değil, Çok başarılı olmak için çok başarısız ol, Hataları aşarken sebat et, Eleştirileri aşarken kafanızda bir eleştiri filtresi geliştirin, Sabırsızca sabırlı olun, Dengesiz zamanlarda sebat et, Asla vazgeçme, Reddedildiğinde sebat et…

Başarılı İnsanların sekiz sırrının anlatıldığı Richard St John’un  8’de 8 Başarı’ adlı yapıtı başarılı  olma yolunda atılacak adımları gösteriyor.

MUSTAFA ASLAN

………………………..

8’de 8 Başarı (Kişisel Gelişim), Çeviren: Piraye Erdoğan, I. Basım:Mona Yayınları, İstanbul Mayıs 201

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016