OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

60. sanat yılında bülent habora

IMAG1538

60. sanat yılında bülent habora

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan yayıncı ve yazar ‘Bülent Habora’nın 60. Sanat Yılı’ nedeniyle Osman Bozkurt, Kadir İncesu ve Çağlar Mirik’in hazırladığı bir yapıt.

“Bir Aşk Hikayesi”  başlığı altında verilen bölümde Bülent Habora’nın yaşam öyküsü anlatılıyor. Haboranın eğitim yaşamı ayrıntılarıyla ailesince anlatılarak yazar ve yayıncılığa nasıl başladığı birincil kaynaklardan okura sunuluyor.

imzalar

Kadir İncesu, Osman Bozkurt ve Çağlar Mirik’in yayına hazırladığı ‘Bülent Habora’nın 60. Sanat Yılı’ nedeniyle hazırlanan kitapta imzası olan yazarlar şunlardır:Kadir İncesu, Osman Bozkurt, Tuygun Habora,  Bülent habora, Afşar Timuçin, Ahmet Gürle, Hasan Hüseyin yalvaç, Cengiz Gündoğdu, Erkan Yılgör,  Eray Canberk, Ferhat İşlek, Asım Gönen, Gülen Aktaş, Masis Kürkçügil, Mazlum Sarısaltık, İhsan Çaralan, Metin Erten, Mustafa Gökçek, Müşir Kaya Canpolat, Nurer Uğurlu,  Yağmur Habora,Osman Y. Çobanoğlu,  Remzi İnanç, Sennur Sezer, Tarık Dursun K.

yayıncı, yazar ve eylemci

Bülent Habora çok yönlü bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Yayıncılığı ve yazarlığı her zaman bir eylem adamlığına dönük olarak politik çalışmaların dışında kalmadan sürüdürülen bir yaşamın imlerini veriyor, bu kitap.

Müşür Kaya Canpolat yapıtta yer alan yazısında değerli dostu Bülent Habora için şunları yazıyor: “Siyasal alanda, Türkiye İşçi Partisi’nin görüşlerini paylaşıyor, eylemlerine katılıyorduk. Hepimiz işçi ve emekçilerin sömürülmesine karşıydık. TİP’in kapatılması nedeni ile  yeni siyasal partilerde ve farklı örgütlerde, farklı dergi ve gazetelerde, ayrı sendikalarda  emekten yana  mücadeleye devam ediyorduk.” (s.128)

Kadir İncesu, Osman Bozkurt ve Çağlar Mirik’in yayına hazırladığı, birçok değerli imzanın yer aldığı ‘Bülent Habora’nın 60. Sanat Yılı’  adlı yapıtsadece edebiyat tarihçilerin değil değişik alanlarda araştırma yapacaklara da kaynak niteliği  taşıyor.

Mustafa ASLAN

—————

Bülent Habora’nın 60. Sanat Yılı, Yayına hazırlayanlar: Kadir İncesu- Osman Bozkurt – Çağlar Mirik, I. Basım: Yar Yayınları, İstanbul, Mart 2014

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016