OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

3. iran filmleri haftası istanbul’da…

 

Tahran, 03 Ekim 2011- Türk halkının İran filmine gösterdiği ilgiden sonra İran Görsel Medya Enstitüsü 3. İran Film haftasını bu defa İstanbul’da gerçekleştirecek.

Mehr Haber Ajansının haberine göre, İran Film Haftası 10 Ekim 2011 tarihinde bir hafta boyunca İstanbul’da gerçekleştirilecek.

3. İran Film Haftası, İran Görsel Medya Kuruluşu ve İran Kültür ateşesi işbirliği ile İstanbul’da gerçekleştirilecek olan etkinlikte;

Feracullah Silahşori yapımı “Yusuf Peygamber(a.s)’’, Mani Hakiki yapımı “Kenan’’ , Behruz Efhami yapımı “Şeytnanın Günü’’, Rezzak Kerimi yapımı “Gizli İyilik’’, Muhammed Ahmedi yapımı “Kayıp Gerçek’’, Nadir Mukaddes yapımı “Cennet durağı’’, Behram Behramin yapımı “Al’’, Hasan Fethi yapımı “Postacı Kapıyı Üç Kez Çalmaz’’, Bijen Mir Bakıri yapımı “Cehennem, Berzah, Cennet’’ ve Muhammed Hadi Kerimi yapımı “Bu Gece Mehtab Var’’ adlı filmler Türk seyirciyle buluşacak.

Yukarıda adı geçen yapımcıların filimleri, İstanbul Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi Sinema Salonunda iki seans şeklinde gösterime sunulacak.

İran Görsel Medya Kuruluşu, İran Sinemasına ait eserleri yabancı yatırımcıların işbirliğini cezbetmek için iki hafta daha Van ve Busa’da gösterime sundu ve İzmir’de de bir film haftası düzenlemeyi düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016