OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

21 Günde Mutluluk

21 GÜNDE MUTLULUK

 

Saba Tümer’in dokuz bölüm ya da döngüden oluşan yapıtı  21 Günde Mutluluk Alfa Yayınları arasında okura sunuldu.

Tümer,   mutluluğa giden yolda okurlarına kimi   öneriler sunuyor, yapıtında.

Birinci Döngü adını verdiği bölümde Saba Tümer “YÜRÜYEREK KENDİNİ KEŞFET” Kilo ver, hafifle, Uykunun sırrını keşfet, Evini kendine kale yap, Ertelediğin işleri hallet alt başlığı altında verdiği konulara değiniyor, anlaşılır ve tatlı bir dille.

Saba Tümer İkinci Döngüde ise “DOSTLARINI HATIRLA” diyor. Dostlarımızı hatırlamamızı önerdiği bu bölümde Dost birlik, Arkadaş detoksu yap eni insanlar tanı! Olumlu eleştirilerde bulun ve iltifat et! Mutlu ol, Mutlu et! İyi insan her zaman mutlu değildir, ama mutlu insan hep iyidir!

Üçüncü Döngü “ÖNCE KENDİNİN FARKINDA OL!” başlığını taşıyor, Saba Tümer’in yapıtının. Kendimizin farkında olmamızı önerilen bu bölümde değinilen konular arasında Hayrı demeyi öğren! Dedikoduyu ve yargılamayı bırak! Başkalarına destek ol, duygu bonkörü ol! Hoşgörülü ol yer alıyor.

“DERİN DÜŞÜN” diyor Dördüncü Döngüde Saba Tümer. Bu bölümde Hayatın planına teslim ol, Şükret! Takdir etme oyunu adlı konulara değiniyor.

Beşinci Döngü “FARKINDALIĞINI YÜKSELT ” başlığıyla veriliyor. Bu bölümdeki konular ise şöyle sıralanıyor: Yaşanan anın keyfini çıkar, Eğlenmek ciddi bir iştir! Anda kalmak için iç sesine kulak ver! Başarısızlığın keyfini çıkar!

“KENDİNİ SEV!” Altıncı Döngünün başlığını taşıyor. Kendimizi sevmemizin önerildiği bu bölümdeki konular şöyle sıralanıyor:Güne şarkı söyleyerek başla! kahkaha at! Kendini şımart!

Saba Tümer’in 21 Günde Mutluk adlı kitabının Yedinci Döngü olarak okurlara sunduğu  “SEVDİKLERİNLE SEVGİNİ PAYLAŞ!” . Ailenin Değerini Bil! bu bölümün tek ve önemli konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Sekizinci Döngü “MUTLULUĞUNU SATIN AL! başlığıyla veriliyor. Bu bölümdeki konular arasında Parayı kendine çek! Algını aç! İstiflemekten vazgeç! Mutluluğunu artıracak şeylere para harca!

“DAHA YÜKSEĞİ HEDEFLE!” Dokuzuncu Döngünün başlığını taşıyor. Endişeyi bırak, kafayı değiştir! Varsayımlarda bulunmayı bırak! Kimseyi değiştirmeye çalışma! Affetmenin gücünü keşfet! adlını taşıyor, bu bölümün konuları. Sonsöz ise Saba Tümer’in 21 Günde Mutluluk adlı kitabının son tümceleri yer alıyor.

Saba Tümer, 21 Günde Mutluluk adlı yapıtında mutluluk yolunda attığı adımların deneyim ve bilgilerini bizlerle paylaşıyor.

Mustafa ASLAN

::::::::::::::::::::::::::::::

21 Günde Mutluluk, Saba Tümer, I. Basım:Alfa Yayınları, İstanbul, Mart 2018

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016