OkulBil TV

Eğitim - Haber - Sanat

bebeğimin kitabı ve yılbaşı geliyor

IMAG2647 Sarah Kay çocuklara bu kez iki farklı kitapla sesleniyor. ‘Yılbaşı Geliyor’ ve ‘Bebeğimin Kitabı’ adlı iki yapıt Artemis Çocuk Yayınları arasında okurla buluştu.

özel olduğunu duyumsatmak

Her çocuk annesi babası için özeldir. Önemli olan bunu çocuğa duyumsatmaktır. Çocuğun, annesi babası için özel birisi olduğunu bilmesi ise bambaIMAG2646şka birşeydir.

Sarah Kay’ın ‘Yılbaşı Geliyor’ ve ‘Bebeğimin Kitabı’ çocuğunuza kendini özel olduğunu duyumsatacak türden çalışmalar.

Özellikle ‘Bebeğimin Kitabı’ bebeği olacak her anneye önerilir. Bu kitapta çocuk dünyaya gelmeden önceden başlayarak doldurması gereken çok şey var. İşin en güzel yanı bu çalışmanın çocuğa ilerleyen yıllarda verilmesi. Çünkü bu kitabı çocuk ve anne ortaklaşa dolduruyor.

  yüreklendirmek

Kuşkusuz çocuk kitaplarının bir işlevi de  çocuğu birşeyler yapmaya yüreklendirmektir. ‘Yılbaşı Geliyor’ ve ‘Bebeğimin Kitabı’ çocuğun hem okumasını sağlıyor, hem de birşeyler yazmaya yönlendiriyor. Her iki kitapta da çıocukların kitaplardaki konulara bağlı olarak duygu ve düşüncelerini belirtmeleri yönünde boş yerler bırakılıyor. Çocuk hem kitapları okuyor, hem de boş bırakılan yerleri dolduruyor:Kimi zaman resimle, kimi zaman yazıyla yapıyor bu işi.

Sarah Kay’dan çocuklara ve annelerine iki güzel çalışma! ‘Bebeğimin Kitabı’ bebek bekleyen anneler için önerilir….

Mustafa ASLAN

——————————

Bebeğimin Kitabı, Sarah Kay, I. Basım:Artemis Çocuk yayınları, İstanbul, Aralık 2014

Yılbaşı Geliyor, Sarah Kay, I. Basım:Artemis Çocuk yayınları, İstanbul, Aralık 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OkulBil TV © 2016